Pátek

19. července 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

Chcete se projet vodíkovým autem? Děti zabaví elektronické hračky

14. 10. 2022 Komerční sdělení

page.Name
Elektronické hračky a vychytávky, nebo osobní projížďka unikátním vodíkovým vozem Mirai. To vše můžete zažít na zastávce nové roadshow automobilky Toyota, kterou bude příští týden v pondělí a úterý hostit v Trutnově autosalon Autostyl.

Toyota v rámci této celorepublikové akce nazvané Beyond Zero představuje své nízkoemisní technologie a svá ekologická auta. S technologiemi návštěvníky podrobněji seznámí interaktivní aplikace a na místě vše vysvětlí experti.

Principy fungování jednotlivých technologií v čele s vodíkovým pohonem přiblíží i interaktivní mini zařízení ve speciální edukační zóně.

Místo kouře jen pár kapek vody

Vodíková Toyota Mirai, kterou se můžete s celou rodinou projet, nejen že neznečišťuje vzduch, ale naopak ho dokáže čistit. Za dobu, kdy auto ujede 10 000 kilometrů, vyčistí 4,7 milionů litrů vzduchu, což je stejné množství, jaké spotřebuje dospělý člověk za jeden rok. A místo kouře z výfuku po dojezdu vypustí jen sklenici vody.

Toyota v rámci těchto akcí ukazuje, že jako jedna z mála automobilových značek nabízí všechny typy alternativních pohonů, od full hybridních přes plug-in hybridní modely až po bateriové a vodíkové elektromobily.

K vidění bude také Toyota Corolla Cross s nejnovějším hybridem 5. generace, RAV4 plug-in hybrid, vodíková Mirai a elektromobil Toyota bZ4X. K testovacím jízdám budou pro zájemce připravené RAV4 plug-in hybrid, a právě zmíněná Mirai.

Podrobnosti o roadshow najdete na www.toyota.cz/roadshow.

(bog, tz-jhe)
redakce@trutnovinky.cz
Foto, video: Toyota Česká republika