Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Od opravny rádií ke světovému lídrovi v automatizaci

14. 10. 2022 Komerční sdělení

page.Name
V roce 2010 vznikla v Trutnově výrobní společnost s několika desítkami zaměstnanců a následně v roce 2020 vyrostla na kraji města nová továrna. Kromě toho, že nyní dává práci více než 320 lidem, má i zvláštní jméno - Pepperl+Fuchs Manufacturing s.r.o. Co se za ním skrývá a jaké produkty se tam vyrábí? Představujeme vám příběh garážové firmičky, která se postupem času stala významnou globální společností.

Kde se vzal ten název?

V roce 1945 v Německu, pan Walter Pepperl, rozhlasový technik a pan Ludwig Fuchs, bankéř, zakládají ve městě Mannheim malou opravnu rádií. Velmi brzy kromě elektro oprav začínají i s výrobou transformátorů a v následujících letech se Pepperl+Fuchs stává jejich hlavním dodavatelem pro rostoucí poválečný průmysl.

V roce 1955 se tito dva zakladatelé loučí s garážovou dílnou na opravu přijímačů a se svými 40 zaměstnanci se stěhují do nové budovy. Důvodem byl rychle expandující vývoj a výzkum, na který se pánové zaměřili. A byl to dobrý tah. Za milník je označován rok 1958, kdy byl vyvinut a představen první bezdotykový snímač a první tranzistorový zesilovač s jiskrově bezpečným řídícím obvodem. Toto dalo impulz dalšímu raketovému rozvoji společnosti.

Radioshop.

O Pepperl+Fuchs se mluví!

V 60. letech se společnost poprvé zúčastnila předních průmyslových veletrhů v Hannoveru a  Achema ve Frankfurtu a sklidila zasloužené uznání.

V 70. letech byla v Mannheimu postavena nová moderní budova o rozloze 10 000 m2, která je doposud centrálním sídlem společnosti a byla již několikrát stavebně rozšiřována. V současné době zde pracuje více než tisíc lidí.


První elektronický spínací zesilovač z roku 1974.

P+F je světovou firmou

Založením první neevropské výrobní pobočky v Singapuru v roce 1979 získala společnost přístup na asijské trhy. V roce 1983 byla otevřena americká centrála ve Twinsburgu ve státě Ohio za účelem ovládnutí amerického trhu. Toto jsou první kroky ke globalizaci společnosti. V následujících dekádách P+F neustále expandovala. Rok 2016 byl ve znamení otevření Centra inženýringu v Šanghaji o rozloze 3 000 m2.

Jak šel čas, pánové Pepperl s Fuchsem se rozhodli předat otěže rodinné firmy svým následovníkům a v roce 1988 společnost přebírají syn pana Fuchse a zeť pana Pepperleho a do dnešního dne firmu řídí členové obou rodin. Sami zaměstnanci P+F stále vnímají jako rodinný podnik s otevřenou a spolupracující atmosférou, na které si majitelé zakládají.

V současnosti je Pepperl+Fuchs globální společností se 7 000 zaměstnanci, s 80 pobočkami na šesti kontinentech, se šesti výrobními závody, z toho jedním v Trutnově, a vyrábí více než 50 000 produktů. 


Ludwig Fuchs.

Walter Pepperl.

Kde se s výrobky P+F můžete setkat

Zákazníky jsou převážně výrobní společnosti, ale s některými výrobky se můžete potkat i v běžném životě. Například, když budete projíždět přes parkovací závoru, tak čidlo, které detekuje Váš vůz, aby se následně závora otevřela, a Vy jste mohli pohodlně vjet na parkoviště, bylo s největší pravděpodobností vyrobeno v Pepperl+Fuchs. Za zmínku stojí také spolupráce s českou firmou Průša Research vyrábějící 3D tiskárny. Pepperl+Fuchs vyvinul a vyrábí světoznámý „Prusa Induction Autoleveling“ senzor, který je využíván 3D tiskaři po celém světě.

Senzory v průmyslových aplikacích

Dnes je Pepperl+Fuchs jednou z předních světových společností v oblasti průmyslové senzorové technologie a bezpečné ochrany proti výbuchu.

Induktivní senzory se vyrábí v mnoha variantách a lze je najít především v různých výrobních linkách automobilek, chemiček, ve výrobních strojích a automatech. V Trutnově se také vyrábí i plovákové snímače pro měření výšky hladiny. Pro měření otáček v automatických převodovkách pro nákladní auta se používají magnetické senzory.

Svým zákazníkům nabízí Pepperl+Fuchs v oblasti průmyslu 4.0. inovativní technologie a senzorová řešení, která zjednoduší digitalizované výrobní procesy založené na síti Ethernet v rámci Průmyslu 4.0.

Chtěli byste se k nám přidat? Kontaktujte nás na tel.: 494 771 300, nebo zašlete e-mail na adresu: jobs@cz.pepperl-fuchs.com