Neděle

3. března 2024

Nyní

11°

Zítra

12°

Svátek má

Trutnovský Siemens pomáhá místním neziskovkám

24. 10. 2022 Komerční sdělení

page.Name
Podpora neziskových organizací představuje základní pilíř společenské odpovědnosti společnosti Siemens a trutnovský závod není výjimkou. „Místní neziskovky podporujeme formou darů ze Siemens Fondu pomoci, navíc jim naši zaměstnanci pomáhají jako dobrovolníci,“ říká ředitel závodu Siemens Nízkonapěťová spínací technika Eduard Tannhäuser.

Projekt Siemens Fond pomoci pro podporu neziskových organizací, které pomáhají dětem a dospělým se zdravotním postižením či sociálními problémy vznikl již v roce 2004. V Trutnově se o příspěvek mohou hlásit neziskové a příspěvkové organizace, které mají své sídlo nebo pobočku do 30 kilometrů od Trutnova.

Grantová řízení probíhají dvakrát do roka, a to vždy v listopadu a v květnu. Pro přihlášení do regionálních kol stačí vyplnit formulář dostupný ZDE a odeslat ho e-mailem na adresu: zadost.trutnov.cz@siemens.com. O tom, které projekty neziskovek trutnovský závod podpoří, rozhoduje komise, ve které jsou i zástupci zaměstnanců. V každém kole může komise přidělit částku až 50 tisíc Kč.

Žádosti o finanční příspěvek mohou nyní neziskové a příspěvkové organizace zasílat do 15. listopadu 2022, v příštím roce pak do 15. května 2023 nebo nejpozději do 15. listopadu 2023.

„V rámci loňského regionálního kola Siemens Fond pomoci náš závod v Trutnově finančně podpořil projekt Domova sv. Josefa v Žirči, který je součástí Oblastní charity Červený Kostelec a pomáhá nemocným s roztroušenou sklerózou,“ uvedl Eduard Tannhäuser. Domov sv. Josefa jako jediné lůžkové zařízení v ČR nabízí až čtyřem stovkám pacientů ročně komplexní fyzioterapeutickou, psychoterapeutickou i ergoterapeutickou či logopedickou péči. Poskytnuté finanční prostředky byly použity na nákup dýchacích pomůcek a odborný kurz respirační fyzioterapie pro pracovnice rehabilitace.

Po dvouleté přestávce způsobené koronavirovou pandemií proběhly ve spolupráci s Transfúzní stanicí v Trutnově dny hromadného darování krve zaměstnanců Siemens. V roce 2022 závod po dvouleté odmlce navázal i na tradici pořádání Dobrovolnických dní u neziskových organizací, které projeví zájem o pomoc zaměstnanců. Dobrovolnický den probíhá zpravidla v měsíci květnu a zaměstnanci pomáhají nejen s manuálními pracemi jako jsou úprava zahrady, vymalování nebo úklid vnitřních prostor, ale i poskytují nezbytný doprovod vozíčkářům na jejich výletech.

Letos dobrovolníci z trutnovského závodu Siemens vyrazili pomáhat do Stacionáře mezi mosty v Trutnově, kde se zapojili do revitalizace zahrady pro klienty. Dále se pomáhalo v rozsáhlém venkovním areálu Zařízení pro děti vyžadující pomoc při Dětské ozdravovně Království v Nemojově a v azylovém domě Most k životu v Trutnově. Zde se renovoval a uklízel interiér domu. Dobrovolnické dny budou pokračovat, snad v roce 2023 vyjde výlet do Pece pod Sněžkou s klienty Domova sv. Josefa, který letos musel být zrušen z důvodu nepříznivého počasí.

Neziskové a příspěvkové organizace, které by měly zájem o finanční příspěvek nebo pomoc s činnostmi, které mohou v rámci dobrovolnického dne vykonat firemní dobrovolníci, mohou zástupce závodu Siemens Nízkonapěťová spínací technika Trutnov kontaktovat e-mailem na adrese info.snst@siemens.com.