Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

V parku vedle kostela v Horním Starém Městě vznikne odpočinková zóna

17. 10. 2022

page.Name
Nové a moderní podoby se dočká park vedle kostela sv. Václava v Horním Starém Městě. Revitalizace začne už tento týden. Většinu nákladů ze 4,5 milionů korun pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí.

Nové cesty, úprava zeleně i nový mobiliář. Takovou proměnu parku chystá trutnovská radnice. „Pokračujeme v úpravách veřejných prostranství napříč Trutnovem. Vloni jsme dokončili revitalizaci lesoparku na Šestidomí, nyní zahajujeme práce v Horním Starém Městě, v zimě začneme s úpravami na náměstí Hraničářů a na příští rok chystáme Lípové náměstí v Poříčí,“ popisuje plány trutnovský starosta Michal Rosa.

V parku v Horním Starém Městě se občané mohou těšit na kompletně nový mobiliář, tedy na nové lavičky, veřejné osvětlení, odpadkové koše, a hlavně odpočinkovou zónu. Vznikne zde krytý prostor vhodný například k setkávání. „V parku vytvoříme nové mlatové cesty. Pokácíme staré, přerostlé a nebezpečné dřeviny, a naopak místo nich vysadíme novou zeleň,“ říká k úpravám David Jelínek, vedoucí Odboru rozvoje města MěÚ Trutnov.

Práce začnou už tento týden a kompletně hotovo by mělo být příští rok v létě. Revitalizaci parku zajišťují Technické služby Trutnov za zhruba 4,5 milionu korun. Městu se na tuto akci podařilo získat dotaci za Státního fondu životního prostředí ve výši necelé 4 miliony korun, tudíž radnice uhradí pouze půl milionu korun.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Vizualizace: RSU Trutnov