Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

Den s dobráky v hasičské zbrojnici v Horním Starém Městě

17. 8. 2022

page.Name
Sednout si za volant hasičské cisterny, omrknout další vybavení požární zbrojnice, vidět v akci složky integrovaného záchranného systému, k tomu se zakousnout do bůčku z udírny a večer si třeba zazpívat s kapelou. To vše můžete zažít, když se v sobotu vydáte na akci Den s dobráky do hasičské stanice v Horním Starém Městě, kterou pořádají místní dobrovolní hasiči. Začátek je ve 13 hodin.

„Už dlouho se v Horňáku nic nedělo a lidé se pořád ptají, kdy se k nám budou moci přijít podívat. Svět květin, kde míváme pravidelnou výstavu, ani letos není, tak jsme si řekli, že uděláme tuto akci, aby se lidé mohli podívat, jak tady žijeme,“ uvedl starosta sboru Jiří Chrtek.

Den s dobráky tak bude skvělou příležitostí k tomu, abyste si zblízka prohlédli práci a techniku složek IZS, prostory a zázemí hasičů z „Horňáku“, ale i k osobnímu setkání se skvělým občerstvením. Pozor! Bůček a další uzeniny budou přímo z udírny hasičů.

Prohlídka hasičské zbrojnice a vybavení hasičů bude možná po celou dobu akce. Ukázka práce složek IZS se uskuteční v 15 hodin a od 18 hodin začne v areálu hrát i hudba, o kterou se postará skupina Duo HOFIČ.

Sbor dobrovolných hasičů v Horním Starém Městě byl založen v roce 1886. Jejich sílo najdete v Dlouhé ulici 752, kde už tři roky stojí nová zbrojnice. Sbor má aktuálně 30 členů, z toho patnáct hasičů patří k výjezdové jednotce města Trutnova. V letošním roce „horňáčtí“ hasiči vyjížděli zatím k 65 zásahům, tím posledním byl minulý týden v pátek odpoledne doutnající strom ve Volanově.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek