Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Oprava Polské ulice začne 1. září a potrvá do jara příštího roku

5. 8. 2022

page.Name
Dlouho očekávaná oprava Polské ulice se blíží. Práce by měly začít v první školní den. Jde o investiční akci, na které spolupracuje město Trutnov s Ředitelstvím silnic a dálnic.

Úsek dlouhý zhruba 1,8 kilometru od železničního přejezdu po křižovatku s Voletinskou ulicí by se měl začít opravovat 1. září. Letos na jaře zde společnost VaK Trutnov opravila vodovody a kanalizaci a nyní v rekonstrukci budou pokračovat Ředitelství silnic a dálnic a trutnovská radnice.

„ŘSD opraví povrch vozovky a my dostavíme nový chodník po levé straně komunikace ve směru na Voletiny. Ten naváže na stávající chodník po křižovatku s Voletinskou ulicí, který současně opravíme. Lidé se tak nově dostanou bezpečně z centra města až do Voletin,“ popisuje plány trutnovský starosta Michal Rosa.

Délka nového chodníku bude zhruba 1200 metrů a stávající, jenž se dočká opravy, je dlouhý 600 metrů. Místo stromů, které musí být vykáceny, jelikož jsou již nebezpečné a převážně ve špatném stavu, vysadí radnice na stejném místě nové. Zároveň bude pro zvýšení bezpečnosti vytvořen nový bezbarierový autobusový záliv v místě původní zastávky.

Polská ulice bude po dobu opravy kompletně uzavřena. Objízdná trasa povede ulicemi Voletinská a Náchodská. Ve Voletinské ulici bude náhradní zastávka MHD. Přístup rezidentů ke svým nemovitostem zůstane zachován a také svoz odpadu bude po celou dobu zajištěn.

Město do Polské ulice investuje zhruba 12,5 milionu korun. Práce provede firma M-Silnice, která vzešla z výběrového řízení. „Hotovo by mělo být na jaře příštího roku, záleží na klimatických podmínkách, jak dlouhá bude zimní přestávka,“ říká k harmonogramu David Jelínek, vedoucí Odboru rozvoje MěÚ Trutnov.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková