Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Studenti Obchodní akademie Trutnov poznávali Evropu

3. 8. 2022 Komerční sdělení

Studenti Obchodní akademie Trutnov poznávali Evropu 0 snímků
Evropská Unie prostřednictvím programu Erasmus+ umožnila, aby se studenti Obchodní akademie Trutnov zapojili do mezinárodní spolupráce a podívali se mimo Českou republiku.

V projektu „Erasmus+ KA2-parnetnerství škol“ spolupracujeme se školou Berufsbildende Schulen Kirchdorf an der Krems. Vše začalo již v roce 2019. Bohužel naplánované akce se musely na dva roky přesunout do online prostoru a studenti mohli komunikovat pouze přes MS Teams, platformu E-Twinning nebo poštou. Naštěstí na jaře 2022 se situace uklidnila a konečně se studenti mohli setkat i osobně.

První setkání proběhlo v městě Kirchdorf an der Krems, kam mohlo na náklady EU vycestovat 20 studentů z 2. ročníků OA Trutnov. Studenti navštěvovali výuku v místní Obchodní akademii, poznávali krásy místního kraje a zúčastnili se několika exkurzí v rakouských firmách.

Druhým krokem projektu bylo společné setkání v Bruselu. V termínu 29. 5. - 6. 6. 2022 se studenti sešli v Bruselu, v hlavním městě Evropy. Návštěva institucí EU, setkání a diskuze s europoslankyní Martinou Dlabajovou, mnoho památek a hlavně partnerství mezi studenty se stalo nezapomenutelným zážitkem a velkou jazykovou a lidskou zkušeností pro studenty 3. ročníku OA Trutnov.

Závěrečnou částí projektu bylo společné setkání v České republice. V prvním prázdninovém týdnu do Prahy a Trutnova dorazila třída z Kirchdorfu. Studenti žasli nad krásami památek nejen v Praze, ale i v Trutnově.

Všichni účastníci projektu byli ze svých výletů nadšeni. Po období restrikcí a omezení jsme byli rádi, že je možné opět cestovat, poznávat nová místa, setkávat se a navazovat nová přátelství.

Mgr. Michaela Pávová