Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

Trutnovské nábřeží provoní street food piknik, dorazí i vítěz z MasterChefa

3. 8. 2022

page.Name
H fest – food piknik. Akce pro všechny milovníky dobrého jídla a pití, pro všechny, kdo mají rádi kulinářské speciality, pro všechny, kdo rádi experimentují. Trutnovský street food piknik se první srpnovou sobotu po roce vrací na nábřeží Václava Havla. Na prostranství podél řeky od obchodní akademie ke kinu bude třicet stánků s občerstvením i pódium, kde se odehrají live cooking show, hudební vystoupení a tematické soutěže. Vstupné na akci je zdarma.

„Letošní třetí ročník jsme vylepšili hlavně programově. Přidali jsme pódium, které bude stát zhruba uprostřed nábřeží a ve tři hodiny odpoledne na něm vystoupí se svojí live cooking show Jiří Halamka, což je vítěz televizní show MasterChef z roku 2016,“ prozrazuje organizátor Michal Novák z královéhradeckého Bar and cocktail cateringu.

Nebude chybět ani tradiční saxofonista Jan Vostrovský a v 17 hodin vystoupí kapela Siluety. Jedná se o novou pop/rockovou kapelu z Nymburka, která vznikla teprve letos v lednu. Připraveny budou i soutěže pro dospělé i děti. „Někteří pánové se už přihlásili dopředu. Dá se říct, každou hodinku se na nábřeží něco děje,“ dodal pořadatel.

Ale to hlavní, co každého určitě nejvíc zajímá, je, jaké bude letos na street pikniku jídlo. Kdo zavítal na loňský ročník, tak určitě uvítá zprávu, že asi polovina stánků bude úplně jiná. „Ponechali jsme si jen takové pecky, co s námi jezdí po našich akcích od začátku,“ prozradil Michal Novák, který vypíchnul burgery hradeckého bistra Choosy. „Sami si pečou vlastní bulky, proto jsou jejich burgery prostě jiné.“

Oblíbili jste si loni rodinný stánek s vietnamskými specialitami - závitky či smažené nudle s hovězím masem...? V Trutnově bude stát i letos. Z novinek pak pořadatelé hlásí třeba stánek se sushi, stánek s poke bowly i stánek s indonéskými specialitami. A co by to bylo za pouliční mlsání, kdybyste si nemohli dát brouky, že? „Hmyzí speciality jsou ale vyprodané vždy velmi brzo,“ nabádá Michal Novák ke včasné návštěvě street food pikniku, zvažujete-li tuto delikatesu.

Akce začíná v 10 hodin a potrvá do sedmi večer. Po celý den se o zábavu pro děti bude starat trutnovská společnost Bafse! „Na sezení máme připraveno asi 30 pivních setů a 20 lehátek, které budou rozmístěné mezi stánky. Místo na sezení tak bude ještě víc než loni,“ uvedl Michal Novák.

Zahnat žízeň můžete pivem z pivovarů Trautenberk a Beránek nebo domácí limonádou Eazy Livin od farmářky z Krkonoš. Pořadatelé z Bar and cocktail cateringu vám namíchají skvělé drinky, z Hradce přijedou rozdávat kávový zážitek z pražírny Café Montana a víno si vychutnáte od Jiřího Puše, který je znám jako ten, co nabízí Vína od Vousáče, nebo z místní portugalské vinotéky CerFis wines.

Program

10:00 začátek akce
10:30 zahájení food pikniku moderátorem Jirkou Vondrou
13:00 saxofonista Jan Vostrovský
14:15 soutěž muži
14:45 soutěž děti
15:00 live cooking show Jiřího Halamky – výherce soutěže MasterChef 2016
16:00 soutěž ženy
17:00 kapela Siluety
19:00 ukončení food pikniku

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš