Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

Jak jsme předali pátá Téčka aneb Únorový magazín o redakčních cenách

2. 2. 2022

Jak jsme předali pátá Téčka aneb Únorový magazín o redakčních cenách 0 snímků
Šándor Havrán, Jiří Zeman, Pavel Pejchal, Šárka Musilová, Aleš Kisý a Miloš Trýzna. Říkají vám něco tato jména? Některá určitě ano, některá možná? Ale jestli patříte mezi poctivé „hltače“ Trutnovinek, tak asi v obrazu budete. Nicméně, všechny výše jmenované nyní spojuje jedna věc – takzvané Téčko.

Cena naší redakce, kterou na konci ledna předáváme těm, kteří v předchozím roce za sebou zanechali nějakou významnou stopu.

Pátý ročník ankety se zapíše do historie tím, že jsme rozdali zatím nejvíce Téček. Bylo jich šest! I když kategorie jsme vlastně měli jen čtyři.

Záchrance čápat v Mladých Bukách Šándora Havrána a Jiřího Zemana či paralympijské medailisty Šárku Musilovou a Aleše Kisého jsme nemohli rozdělit. Zajímavostí letošního ročníku určitě také je, že právě Aleš od nás získal už druhou redakční trofej.

Pro talentovaného klavíristu Pavla Pejchala by Téčko mělo být i dalším impulsem pro jeho začínající dráhu umělce. A naopak oceněním In memoriam Miloši Trýznovi vzdáme hold za to, co tento známý výtvarník pro Trutnov udělal.

 

Ve 190. vydání magazínu si ale také přečtete rozhovor s mladým karikaturistou, o vodním blahobytu v Janských Lázních nebo vám odtajníme první informace o našem novém mediálním projektu souvisejícím s přírodou.

Magazín Trutnovinky vychází v měsíčním nákladu 5000 výtisků, které si můžete vyzvednout na distribučních místech.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz