Pondělí

27. května 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Lékárna U Řeky slaví 10. výročí! Přání klientů se moc nemění

24. 2. 2022 Komerční sdělení

page.Name
V sobotu 26. března 2022 uplyne deset let od momentu, kdy Ondřej Bednařík se svou manželkou Lenkou na rohu Spojenecké ulice a Malého náměstí v Trutnově otevřeli Lékárnu U Řeky. Navázali tím na rodinnou tradici lékárenské péče, jejíž základy byly položeny ještě o dvacet let dříve. Jak hodnotí uplynulou desetiletku? A víte, že si pro své klienty připravili soutěž? Více se dozvíte v rozhovoru s majitelem lékárny Ondřejem Bednaříkem.

Spousta lidí v Trutnově vaši lékárnu určitě zná. Jak byste se ale představil těm, kteří o vás ještě neslyšeli?
S manželkou, též lékárnicí, vedeme rodinný podnik na rohu Spojenecké ulice a Malého náměstí, který spolu s šesti kolegyněmi již deset let poskytuje zdravotní služby lékárenského typu Trutnovanům i návštěvníkům našeho města.

Co vás tenkrát vedlo k otevření vlastní lékárny a jak vzpomínáte na začátky provozu?
V roce 2009 - po prodeji firmy, která tehdy v Trutnově provozovala tři lékárny, jsem se stal zaměstnancem korporátu. Byla to zkušenost jistě dobrá, ale po dvou letech jsme si doma řekli, že stačilo. No a co dál? Vlastní podnik. Vysoutěžili jsme nájem městských prostor bývalé zeleniny, koupili nábytek z jedné pražské zrušené lékárny a začali s rekonstrukcí prostor. Práce trvaly zhruba půl roku a 26. března 2012 jsme se dvěma kolegyněmi otevřeli naši lékárnu.

Co pro vás bylo během těchto deseti let nejtěžší?
Naučit se, že poctivou každodenní prací a upřímným přístupem k našim klientům lze docílit udržitelnosti a trvale uspokojivého provozu našeho zdravotnického zařízení. To asi ale platí v životě obecně.

Co si myslíte, že se během té doby nejvíce změnilo?
V každém podnikání se vždy musíte přizpůsobit změnám. Měnil se určitě sortiment nabízených produktů, navýšili jsme počet zaměstnanců, přidali jsme expediční místo, průběžně inovujeme technologie dle současných potřeb a tak dále. Paradoxně elektronizace lékárenství nám přinesla více povinností, které nejsou navenek viditelné, ale pro naši práci je nezbytné je všechny dodržovat.

Pozorujete nějaký rozdíl v potřebách vašich klientů za uplynulých deset let?
V lékárenské praxi jsem už víc než dvacet let a myslím, že se přání klientů moc nemění. Někdy jde spíš o konkrétní produkty, které nadobro zmizely z trhu, ale základní skupiny léčiv nebo doplňků stravy zůstávají stejné. Napadá mě například okruh multivitaminových doplňků, jejichž prodeje s časem poměrně výrazně klesají. Naopak se lidé stále více obracejí k přírodní léčbě. Léčivé rostliny a bylinné přípravky zažívají poměrně velký boom.

Nabízíte zajímavou službu – rezervace eReceptu. Mohl byste říct, jak tato služba funguje a proč byste ji doporučil?
S nástupem elektronického receptu jsme na našem webu zprovoznili službu rezervace předepsaných léčiv. Držitel eReceptu nám odešle přes formulář požadované údaje, my léky připravíme a odešleme mu zprávu, že si je může vyzvednout v naší lékárně. Není v současných silách lékárny mít skladem všechny předepisované léky. Mnoho výrobců znamená též vysoký počet balení léčivých přípravků se stejnou účinnou látkou. Tímto zajistíme pacientovi jemu předepsaný lék a ušetříme jednu cestu do lékárny v případě jeho objednávání.

Tento měsíc bude také probíhat soutěž spojená s vaším výročím. Můžete stručně popsat, jak bude probíhat a na co se soutěžící mohou těšit?
Na našem facebookovém profilu budeme postupně zveřejňovat tipovací otázky s vazbou na náš dosavadní provoz a celkem vybereme deset výherců, které odměníme hodnotnými cenami. Veškeré podrobnosti jsou uvedeny na našem webu v záložce Soutěž 10. Navíc ten, který tipne opravdu přesně, bude odměněn dárkovým poukazem na 500 Kč.

A na co dalšího se můžeme těšit v průběhu letošního roku?
Spíše obecně bych nám všem popřál ukončení pandemie Covidu a tím i návrat k běžnému životu. Abychom jako lékárníci byli zase spíše poradci ve zdraví než prodejci testů, dezinfekcí, roušek a respirátorů.

otevřeno od 7:30 do 17:00
tel.: 499 397 765
e-mail: info@lekarnaureky.cz
www.lekarnaureky.cz