Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Oční a ORL mají po rekonstrukci nový vyvolávací systém

11. 2. 2022

Oční a ORL mají po rekonstrukci nový vyvolávací systém 0 snímků
Nejnovějším důkazem aktuálních investic do trutnovské nemocnice jsou prostory ORL a očního oddělení ve třetím poschodí pavilonu A1. Po rekonstrukci jsou prostornější, modernější a příjemnější. Novinkou je elektronický vyvolávací systém pro pacienty.

Slouží v obou ambulancích a funguje podobně, jako identické systémy na poště nebo na úřadech. Pacient při příchodu na oddělení vloží do přístroje kartičku zdravotní pojišťovny, přístroj údaje odešle do počítače v ordinaci a pacientovi vydá lístek s číslem. Pak už stačí v čekárně sledovat obrazovku, která zvukovým signálem upozorňuje na vyvolání každého pacienta.

„Vyvolávací systém je zatím ve zkušebním provozu, ale první výsledky ukazují, že se osvědčil. Zdravotníkům usnadňuje práci a pro pacienty je přehledný. Proto jej pravděpodobně budeme postupně zavádět i do dalších ambulancí,“ uvedl ředitel nemocnice Miroslav Procházka.

„Zavedení nového vyvolávacího systému do naší ambulance je komfortní pro pacienty i zdravotní sestru. Díky propojení registračního zařízení s počítačem jasně vidíme, kolik pacientů v čekárně sedí a jak dlouho, zda přišli i lidé mimo objednání. Sestřička nemusí neustále odbíhat, pacienty vyvolává od svého stolu prostřednictvím obrazovky v čekárně,“ uvedl primář ORL oddělení Aleš Palla.

Nové prostory obou oddělení jsou po rekonstrukci laděná do příjemných, veselých barev. „Nové prostory jsou moderní, pro pacienty příjemné. Výhodou je, že veškerá vyšetření včetně drobných chirurgických zákroků mohou probíhat na jednom místě,“ říká primářka očního oddělení Zuzana Chovancová.

Okna na oddělení jsou nově vybavena například neprůsvitnými roletami, rekonstrukce ale poskytla především komfortní prostor pro vyšetřovny s řadou špičkových očních přístrojů. Obě oddělení mají také nově k dispozici zákrokový sálek přímo v ambulantním traktu.

Oddělení ORL je dispozičně umístěné za ambulancemi očního oddělení. „Pacienti mířící na ušní, nosní, krční, tak musí projít chodbou očního oddělení do čekárny ORL,“ upozornila mluvčí nemocnice Lucie Chytilová.

Ambulance ORL oddělení je oproti původním prostorám větší. Nově poskytuje dost místa i pro záchranářské lůžko, na kterém je možné pacienta v ambulanci přímo vyšetřit. Lékaři mají k dispozici nejmodernější diagnostické přístroje.

(pac, tz-lch)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Lucie Chytilová