Pondělí

15. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Opejkačka špekáčků na náměstí? V Trutnově žádný problém!

27. 2. 2022

Opejkačka špekáčků na náměstí? V Trutnově žádný problém! 0 snímků
Opéct si špekáček v centru města? To není zase tak úplně běžná věc, co se dá podniknout. V sobotu večer na Krakonošově náměstí k tomu ale byla příležitost. Díky akci, kterou uspořádali členové spolku Trutnov – město draka. Kolem kašny se rozhořelo několik ohýnků a pár stovek lidí si přišlo pochutnat s velkou pravděpodobností na svém prvním letošním špekáčku.

„Jsem rád, že lidé dorazili. Práce je vždycky vyběhat povolení, ale pak už to byla taková klasika. Na opékání jsme využili naše mísy, přivezli jsme dřevo a když si někdo buřta zapomněl, měl možnost si ho koupit,“ uvedl předseda spolku Otto Štemberka a dodal, že nápad se zrodil v hlavě Nikoly Madževského. „On má buřty hrozně rád, a jak se ještě nedá moc opejkat doma, tak vymyslel spojit příjemné s užitečným,“ usmál se.

V jednu chvíli sice začalo mrholit, ale pohodovou atmosféru u táboráků to nepokazilo, protože ji totiž doprovázela i muzika harmonikáře Rasputina a spol. A v podloubí zněla kytara. Před starou radnicí byla také přistavena pojízdná sauna, která sloužila zájemcům z řad otužilců. Vedle sauny totiž stála napuštěná vana s ledovou vodou, takže kdo chtěl, mohl si v sobotu udělat zajímavé „kombo“ a spojit opejkačku s koupačkou.

 

A jakou další akci chystají trutnovští „draci“? „No, doufáme, že to budou konečně Dračí slavnosti, a to 6. až 7. května,“ usmál se Otto Štemberka. Jednu z nejoblíbenějších všelidových slavnostní v Trutnově dva roky po sobě totiž znemožnily pandemické restrikce. „Chystáme i něco speciálního, ovšem zatím o tom nechce mluvit. Je to tajemství,“ uzavřel.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek