Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Radnice pošle na Ukrajinu zdravotnický materiál

28. 2. 2022

page.Name
Zásilkou zdravotnického materiálu pomůže trutnovská radnice Ukrajině, napadené ruskou armádou. Nebude tedy zřizovat vlastní materiální sbírku, jak někteří místní lidé očekávali. Rozhodla se tak po konzultaci s Českým červeným křížem a ukrajinskou ambasádou, oznámila mluvčí radnice Michaela Dědková.

„Z Trutnova poputuje na Ukrajinu specifický zdravotnický materiál v hodnotě sto tisíc korun, například pro ošetření popálenin, transfúzní sety, fixační dlahy nebo sady pro intubaci, dýchací vaky, a podobně,“ upřesnila Dědková.

Pokud chtějí přispět zdravotnickým materiálem také trutnovští občané, mohou přinést potřebné věci ve středu 2. března od 8 do 17 hodin do kanceláře Českého červeného kříže v bývalém okresním úřadě (Horská ulice čp. 5).

Vlastní materiální sbírku pro Ukrajinu trutnovská radnice zatím nechystá. „Už probíhá řada materiálních sbírek organizovaných humanitárními organizacemi, skupinami dobrovolníků i jednotlivci. Po konzultaci s Českým červeným křížem jsme se rozhodli další materiální sbírku nezřizovat,“ řekla mluvčí.

 čtěte také: Sbírka ukázala, že místní stojí za Ukrajinou


Dál ale sleduje aktuální situaci a je připravená pomáhat - penězi, materiálním darem nebo rychlým zřízením sběrného místa. „Jsme v intenzivním kontaktu s občany Ukrajiny, kteří zde trvale žijí a kteří řeší příjezd svých rodin a blízkých z Ukrajiny. Domlouváme se na konkrétní formě pomoci například s ubytováním, dopravou a dalšími životními potřebami,“ zdůraznila Michaela Dědková.

Nejefektivnější a nejrychlejší způsob, jak podpořit lidi zasažené válkou, je podle radnice finanční příspěvek Českému červenému kříži. „Peníze se převádí přímo na účet v konkrétní zemi, kde se budou hodit ještě dlouhou dobu po skončení bojů,“ dodala mluvčí Michaela Dědková.

čtěte také: Pomoc uprchlíkům do bezpečí je základ


(pac, tz-mde)

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Městský úřad Trutnov