Pondělí

27. května 2024

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Sbírka pro uprchlíky ukázala, že i místní lidé stojí za Ukrajinou

28. 2. 2022

Sbírka pro uprchlíky ukázala, že i místní lidé stojí za Ukrajinou 0 snímků
Potraviny, kosmetiku, hygienické potřeby, spotřebiče, oblečení, ale i kočárky, nosítka, deky a hračky. To vše přinesli lidé o víkendu do Pirátského centra v Jihoslovanské ulici v rámci sbírky pro ukrajinské uprchlíky. Darované věci jsou určené jako přímá pomoc dětem a ženám ubytovaným v Adršpachu.

Sbírka zaplnila trutnovské centrum Pirátské strany. Zájem dárců byl obrovský, „Víme, že když je potřeba, tak umíme držet při sobě. To, co jsme zažili dnes, jsme ale opravdu nečekali,“ komentovala v neděli večer mimořádně úspěšnou akci Alena Valentová z Pirátského centra. Lidé nosili věci nepřetržitě od 14 do 18 hodin. Někteří navíc pomohli naložit vše do přistaveného nákladního auta.

Největší část sbírky putuje do hotelu Adršpach Garni pro ukrajinské rodiny s dětmi. „Další část sbírky míří do Teplic, kde také poskytnou ubytování přijíždějícím uprchlíkům,“ upřesnila Alena Valentová.

čtěte také: Pomoc uprchlíkům do bezpečí je základ


Speciální obsah, například oblečení a hračky pro děti do tří let, včetně kosmetiky, plen, ubrousků a kočárku, pojede přímo na Ukrajinu. „A protože jsme byli v průběhu dne informováni, že několik rodin míří i k nám do Trutnova, máme vše připraveno i pro ně,“ potvrdila Valentová. Dnes odjela i speciální sbírka s dekami, teplým oblečením a položkami pro muže bojující na Ukrajině.

Aktuálně sbírka v Pirátském centru nepokračuje. „Je potřeba s nošením věcí vyčkat na další výzvu, která bude více konkrétní ohledně potřebných věcí. Aktuálně máme věci v našem centru a u Vojty Háka v Mladých Bukách, podle potřeby je distribuujeme dál,“ dodala Alena Valentová.

čtěte také: Trutnov pošle Ukrajině zdravotnický materiál


(pac, tz-av)

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Facebook Pirátské strany