Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Tříkrálová sbírka vynesla rekordních 301 tisíc korun

1. 2. 2022

page.Name
Přímo v Trutnově 124 tisíc 817 korun. V okolních obcích 165 tisíc 656 korun. Tolik peněz se povedlo vykoledovat při letošní Tříkrálové sbírce pořádané Oblastní charitou Trutnov. „Úředně zapečetěno bylo celkem 73 pokladniček a společně se nám podařilo vybrat rekordních 301 tisíc 113 korun,“ oznámila koordinátorka sbírky Lucie Poláčková.

Sumu 10 tisíc 840 korun vynesly online koleda a bezhotovostní dary. Tříkrálový koncert sboru Chorea Concortica v kostele Narození Panny Marie přidal do pokladničky 7975 korun. „Celému sboru a farnosti Trutnov patří obrovské díky za jejich čas, realizaci a příjemné chvíle strávené poslechem vystoupení sboru,“ uvedla Poláčková.

Charita děkuje dárcům za příspěvek a stálou důvěru, a všem, kteří pomohli sbírku uskutečnit. „Především děkujeme malým a velkým koledníkům, kteří věnovali svůj čas a energii, vyšli do ulic a rozdávali lidem radost a požehnání,“ sdělila Poláčková.

Výtěžek sbírky bude použit na zakoupení elektrických polohovacích lůžek pro půjčovnu zdravotních a kompenzačních pomůcek a k zakoupení automobilu pro hospicovou paliativní péči. „V minulém roce se nám i díky sbírce podařila zrealizovat dostavba půjčovny v Trutnově - Poříčí, a tak díky novým prostorům můžeme letos zakoupit potřebná lůžka, kterých je v našem kraji nedostatek,“ upřesnila Lucie Poláčková.

Hospicová paliativní péče je terénní služba poskytovaná charitou v Trutnově a přilehlých obcích, věnuje se pacientům trpícím nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu nemoci. Umožňuje nemocnému prožít konec života důstojně a doma v kruhu nejbližších. „Bez mobilních pracovníků nelze tuto službu poskytovat a v tuto chvíli je potřeba obměnit jeden vůz,“ zdůraznila Poláčková.

Kdo nestihl darovat peníze do Tříkrálové sbírky, má ještě možnost zaslat příspěvek formou online koledy na stránkách www.trikralovasbirka.cz přímo Oblastní charitě Trutnov, a to až do 30. dubna 2022.

(pac, tz-lup)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Jiří Petr