Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

Hlediště na Bojišti dostane novou tvář. Lavičky nebudou z plastu, ale ze dřeva

9. 9. 2022

Hlediště na Bojišti dostane novou tvář. Lavičky nebudou z plastu, ale ze dřeva 0 snímků
Srdce trutnovského přírodního areálu na Bojišti dostane moderní tvář. Radnice nechá kompletně zrekonstruovat hlediště letního kina. Lavičky budou dřevěné, usazené v betonových patkách, stupně dostanou mlatový povrch a chodníky budou ze žulových kostek. Přeměna má být hotová do konce května. Zastupitelé na ni z rozpočtu města vyčlenili 9,5 milionu korun.

Vedení města ještě před rokem předpokládalo, že postačí vyměnit v amfiteátru  lavičky. Ukázalo se ale, že je není na co připevnit. „Nemá smysl dávat nové lavičky na staré stupně, které se rozpadají. Musíme lavičky včetně stupňů a chodníků demontovat, vybourat a vytvořit nové stupně a na ně umístit nové lavičky,“ vysvětlil trutnovský starosta Michal Rosa.

Nové hlediště budou tvořit dřevěné lavice s rovnými řadami a opěrkami ze sibiřského modřínu. Usazené budou v betonových patkách, povrch bude mlatový (jako na Svatojanském náměstí). Chodníky budou ze žulových kostek. Plocha mezi hledištěm a pódiem bude nově z asfaltového recyklátu. Kapacita zůstává stejná, 1200 sedících diváků. „Vše jsme konzultovali s provozovatelem areálu a také s pořadatelem festivalu extrémní muziky,“ upřesnil starosta.

V pondělí rada města vypíše výběrové řízení na zhotovitele stavby. Přeměna hlediště musí být hotová na jaře před vypuknutím nové letní sezóny. „Slibovali jsme to dlouho, teď jsme konečně našli řešení. Chceme rekonstrukci udělat pořádně, aby hlediště vydrželo a mohlo sloužit desítky let,“ řekl Rosa. Radnice nechala už dříve opravit rozvody vody a elektřiny.

Další změna se týká prosklené budovy u vstupu. Dlouhá léta chátrala. Město ji  nedávno získalo do svého vlastnictví a chystalo její opravu. Do finančně náročné renovace se ale zřejmě nepustí. O „skleník“ má totiž zájem vlastník sousední restaurace. Chce si tím zvýšit kapacitu. „Má zájem být součástí areálu, obohatit ho a současně využít. Věřím, že dobrá restaurace, která bude spolupracovat s provozovatelem areálu a pořadateli akcí, bude přínosem,“ uvedl starosta.

Radnice chce areál neustále rozvíjet. Do místa proslaveného hlavně hudebními festivaly by v budoucnu ráda přilákala především rodiny s dětmi. „Nemáme jako jiná města tolik turistických atraktivit, za kterými lidé jezdí zdaleka. Máme jen Stachelberg a traily. Třetí by ale mohlo být Bojiště, které bude lákat rodiny s dětmi. Lidé taková místa vyhledávají,“ dodal trutnovský starosta Michal Rosa.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Vizualizace: RSU