Neděle

19. května 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Kraj vyhlásil soutěž na projekt parkovacího domu v trutnovské nemocnici

1. 9. 2022

page.Name
Hradecký kraj vyhlásil soutěž na projektovou dokumentaci na výstavbu parkovacího domu v Oblastní nemocnici Trutnov. Hodnota zakázky nemá přesáhnout 6,8 milionu korun, informovali dnes ČTK zástupci hejtmanství. Se zahájením stavby parkovacího domu s kapacitou 320 míst zhruba za 190 milionů korun kraj počítá v roce 2024. Nyní má nemocnice 120 parkovacích míst.

"Veřejnou zakázku vyhlašujeme v rámci zavádění metody Building Information Management (BIM) v podmínkách našeho úřadu. Zařadili jsme se tak mezi inovativní veřejné zadavatele, kteří tuto metodu ověřují. Na projektu parkovacího domu v trutnovské nemocnici spolupracujeme s Českou agenturou pro standardizaci, která má na starosti zavádění metody BIM pro veřejné instituce," uvedl náměstek hejtmana pro investice Pavel Bulíček (Piráti).

Návrhy stavby zpracované formou BIM umožňují například transparentní zadávání a hodnocení veřejných zakázek či zvýšení kvality projektové dokumentace. Tato metoda také podle hejtmanství dokáže lépe definovat požadavky na výslednou stavbu, elektronicky kontrolovat průběh stavby v jejích jednotlivých fázích a minimalizovat vícenáklady.

"Kraj ve fázi přípravy výstavbového projektu na nový parkovací dům v trutnovské nemocnici tuto metodu ověří, a to včetně funkčnosti, využitelnosti a procesů spojených s užíváním Společného datového prostředí (CDE), které kraj pořídil pro účely tohoto pilotního projektu," uvedl Bulíček.

Veřejná zakázka se má týkat zhotovení informačního modelu stavby parkovacího domu v trutnovské nemocnici, zpracování projektové dokumentace pro vydání rozhodnutí o umístění stavby, stavebního povolení a dokumentace pro provádění stavby včetně jednotlivých profesí.

"Uchazeči mohou podávat žádost prostřednictvím elektronického nástroje E-ZAK do 4. října 2022 do 9:00," uvedla Martina Svatoňová z tiskového oddělení kraje.

Chystaná výstavba parkovacího domu není jedinou investicí v trutnovské nemocnici. Stavbaři od června v areálu budují pavilon oddělení klinické biochemie za 129 milionů korun, který bude hotový začátkem roku 2024. Pavilon vzniká na místě zbouraných objektů B a C. Stavbu financuje z vlastních prostředků Královéhradecký kraj prostřednictvím Fondu rozvoje a reprodukce.

Kraj má nemocnice v Trutnově, Jičíně, ve Dvoře Králové nad Labem a v Náchodě. Pod Oblastní nemocnici Náchod spadá i nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Investice do nemocnic jsou dlouhodobým strategickým cílem kraje. V rychnovské nemocnici pokračují stavební přípravy na modernizaci a přístavbu multioborového pavilonu, ve Dvoře Králové do příštího léta doplní budovu laboratoří nástavba se dvěma operačními sály zhruba za 63 milionů korun a v jičínské nemocnici kraj staví budovu pro onkologii, hematologii a laboratoře.

V největší nemocnici Královéhradeckého kraje, v Oblastní nemocnici Náchod, kraj v červnu zprovoznil parkovací dům za 47 milionů korun.

ČTK
Vizualizace: Královéhradecký kraj