Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Muži v kutnách sundají draka z radnice v sobotu odpoledne

29. 9. 2022

page.Name
Tradiční rituál s dobovou atmosférou přichystali na sobotu členové spolku Trutnov - město draka. Kolem čtvrté odpoledne sejmou z věže Staré radnice obří plechovou saň.

Podle zvyklostí je malá slavnost na Krakonošově náměstí spojená se zábavným programem. Hlavním cílem je pobavit rodiny s dětmi. Ve dvě odpoledne se otevře dvacet herních stanovišť pro děti, spojených s plněním různých úkolů. „Každý si může vysoutěžit některou z připravených cen,“ říká předseda spolku Otto Štemberka.

Hrát k tomu bude Marta a Rasputin band. Připraveno je i občerstvení. Ve čtyři zavelí Albrecht z Trautenbergu mužům v kutnách, aby sundali draka z věže Staré radnice. Více než třímetrákový drak bude sejmut z věže, a vystaven na velký stůl, aby si lidé mohli pořídit památeční fotografie. „Hned poté vystoupí oblíbený a věhlasný kouzelník Dušan se svými super čísly,“ tvrdí Štemberka.

Kouzelnickým vystoupením (zhruba o půl páté) „dračí akce“ skončí. Potom bude obdivovaný symbol uložen k přezimování.

Akce se podle pořadatelů bude konat za každého počasí. „I kdyby lilo jako z konve, schováme se v podloubí a vše pojede jak po másle. Přijďte pobejt!“ dodává Otto Štemberka.

(pac, oš-tz)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek