Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Na Krakonošově náměstí vznikla nová bezbariérová toaleta

4. 9. 2022

page.Name
Jak nejvíce usnadnit život lidem s handicapem či maminkám s kočárky, řeší trutnovská radnice. Nejnovějším krokem je otevření WC pro imobilní v centru města za půl milionu korun.

Nová nadstandardně vybavená bezbariérová toaleta je plně funkční na Krakonošově náměstí. Kromě WC, je zde také přebalovací pult, křeslo pro kojící maminky či mikrovlnná trouba pro ohřev dětské stravy. Lidé ji naleznou v objektu města č.p. 129, kde se nachází například kavárna U Tří Korunek. Původně zde byl skladový prostor, který nyní poslouží širší veřejnosti.

Trutnovská radnice bezbariérové WC nechala zřídit na základě podnětu pracovní skupiny Trutnov bez překážek, která spolupracuje s imobilními občany a hledá řešení, jak jim ulehčit život ve městě.

„V centru města sídlí mnoho institucí a také se tu koná řada kulturních akcí, které navštěvují i ​​imobilní občané. Takto vybavené zázemí tu chybělo, a jsem velmi rád, že se nám podařilo najít bezbariérový objekt v centru města, kde jsme mohli vybudovat,“ zdůvodňuje vybudování toalety Michal Rosa, starosta města Trutnova. Rekonstrukci prostoru provedla na základě výběrového řízení společnosti Stavebně dopravní Trutnov za 528 000 Kč.

Toaleta bude v provozu vždy, když bude otevřena kavárna U Tří Korunek, kde bude k dispozici klíč. Přístup budou mít také všechny osoby, které disponují univerzálním klíčem pro imobilní, tzv. Euroklíčem.

(bažina, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková