Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Nadupaný „sporťák“ z Autostylu pro Muže roku 2022

9. 9. 2022 Komerční sdělení

Nadupaný „sporťák“ z Autostylu pro Muže roku 2022 0 snímků
Už šest let se opakuje událost, že nejkrásnější muž Česka po vítězství v celorepublikové soutěži odjíždí z trutnovského Autostylu novým vozem. Letošní král Matěj Švec, jenž dříve pracoval jako truhlář a nyní provozuje vlastní gym, kde dělá fitness trenéra, získal od generálního partnera soutěže do půlročního užívání nový automobil Škoda Karoq s výbavou Sportline, a to v hodnotě bezmála milionu korun!

„Je to opravdu hezké auto, navíc Sportline, takže se krásně svezeš. A líbí se mi i ta barva,“ nechal se slyšet novopečený Muž roku 2022, když si pod Krkonoše přijel pro svou odměnu skoro přes celou republiku – z malé vesničky Markvartice, která leží na jihu Čech. „Má asi šedesát obyvatel, je fakt malinká, autem ji projedeš za sekundu,“ smál se třiadvacetiletý vytáhlý fešák, který doteď doma parkoval „oktávku“ z roku 2015.

Řidičák si udělal v osmnácti a troufá se říct, že je už na silnicích dost vyježděný. „Jako truhlář jsem jezdil pracovat do Rakouska, takže jsem v autě trávil dost času. A vlastně trávím pořád,“ vysvětluje, že za trénováním do fitka dojíždí denně do Českého Krumlova. Často pendluje také do Českých Budějovic a Prahy. A dá se očekávat, že coby Muž roku 2022 bude naše hlavní město navštěvovat ještě ve větší míře. „Těch povinností mě teď čeká opravdu hodně, v gymu to už řešíme nějakou brigádnicí,“ dodává sympaťák, který řízení bere jako odpočinek a relaxuje při hudbě i podcastech.

Jeho nový čtyřkolový parťák do silničního provozu o výkonu 110 kW svoje uživatele ohromí svěžím, sportovním vzhledem, který evokuje robustnost a bezpečnost. Hranaté podběhy kol podtrhují vzhled SUV, zatímco černé detaily exteriéru zvýrazňují sportovní zaměření, v jehož duchu je laděný i interiér vozu. „Je to opravdu akční model. Vozidlo je navíc vybavené nadstandardními doplňky,“ zdůraznil majitel Autostylu Jan Kranát. Letos je to poprvé, co obdarovali vítěze automobilem značky Škoda, v minulosti se jednalo o modely Peugeot a Toyota, jejichž autorizovaným dealerem je trutnovská společnost také.

„Matěj Švec byl můj tip na vítěze. Samozřejmě, že soutěžící vidíte pouze několik okamžiků, ale byl jsem názoru, že on musí zvítězit,“ pravil Jan Kranát, který na slavnostním galavečeru v Náchodě koncem srpna samozřejmě nemohl chybět. „Soutěž má stále svou popularitu a kvalitu, což se ukázalo letos, kdy třetí muž z loňska, zvítězil na světové soutěži,“ upozornil na nedávný úspěch Dominika Chabra, který se na Bali stal vítězem světového finále Man of the Year.

Do letošního 23. ročníku Muže roku se přihlásilo 821 pánů, z nichž vzešla finálová dvanáctka. „Byla to podobná účast jako v předcházejících letech, jen se nám změnila skladba uchazečů. Dříve bylo hodně studentů a fitness trenérů, letos byli největší hit pokrývači a policisté,“ prohlásil ředitel soutěže David Novotný, který si velmi cení toho, že má v zádech takového partnera, jakým je trutnovský Autostyl.

„Auto je velice atraktivní cena, za kterou jsem velmi rád. S Autostylem Trutnov už spolupracujeme řadu let a bez nich bych si už naši akci ani nedovedl představit. Věřím, že také v dalších letech bude naše spolupráce pokračovat. Řekl bych, že naše vztahy s panem Kranátem už nejsou jen obchodní, ale také přátelské,“ doplnil David Novotný.

A co vlastně Matěje Švece zlákalo, aby se přihlásil do soutěže o nejkrásnějšího muže České republiky? „Kamarádi! Už tři roky mi říkali, ať to zkusím, a letos mě zlomili. O soutěži jsem věděl, že existuje, ale žádnou předchozí zkušenost s modelingem jsem neměl, tak jsem do toho šel pěkně zostra. Vítězství jsem přál každému, ale jsem rád za to, jak jsem se s tím popasoval a vyhrál jsem,“ usmál se Muž roku 2022 a nový, (minimálně) půlroční majitel vozu Škoda Karoq Sportline.