Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Trutnov získal dotaci na opravu skleněné lávky, ve výši 24 milionů

6. 9. 2022

page.Name
Trutnovská radnice chystá kompletní opravu skleněné lávky Na Struze. Tu denně využívají pěší, aby se vyhnuli frekventované komunikaci. Dobrou zprávou je, že město na ni získalo dotaci ve výši 24 milionů korun.

Skleněná lávka nad komunikací Na Struze spojuje centrum Trutnova s městskou částí Kryblice. Denně jí projdou stovky lidí. Její současný stav však je již nevyhovující. „Současná lávka je ve špatném technickém stavu s korozí na hlavních nosnících, tudíž je nejvyšší čas ji opravit. Půjde o komplikovanou opravu o několika etapách,“ komentuje záměr trutnovský starosta Michal Rosa.

Ještě letos chce radnice vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby, aby přes zimu mohl vyrobit konstrukci. Samotná oprava a instalace konstrukce by měla být provedena v příštím roce. Rozpočtované náklady jsou dle projektu zhruba 22 milionů korun, ale výsledná částka bude známá až po ukončení výběrového řízení. Radnice však na tuto investiční akci uspěla s žádostí o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Dotace navíc počítá s inflací, tudíž je ve výši 24 045 920 Kč a mohla by tak pokrýt kompletní náklady. Její získání je velký úspěch a úspora pro městský rozpočet. Sice po dobu demontáže staré a montáže nové konstrukce budeme muset na krátkou chvíli uzavřít provoz v ulici Na Struze, ale za opravu tak důležitého prvku trutnovské infrastruktury to stojí,“ dodává starosta.

Rekonstruovaná lávka bude vizuálně velmi podobná stávající, nedojde k výrazným estetickým změnám. Její rozměry jsou: délka 45,6 metrů, vnitřní šířka 2,3 metrů a vnitřní výška 2,5 metrů.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková