Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Víkendová událost č. 1: Unikátní městský festival Otevřené hospody

29. 9. 2022

page.Name
Kdo již festival zažil, může potvrdit, že v Trutnově během něj panuje radost, veselí a velmi přátelská atmosféra, kterou tvoříme dohromady my všichni, kteří se ten večer vydáme do města za dobrou hudbou, pitím, jídlem a za přáteli, známými a sousedy.

„Je pro nás obrovskou motivací to, že si festival našel tolik příznivců, což se projevilo i během dvou covidových let, kdy jsme museli program hodně omezit, ale festival se uskutečnil a přinesl pozitivní náboj. Těšíme se na to, až letos město zase ožije - ta energie je úžasná,“ říká produkční Otevřených hospod Jan Duduš.

Žít to bude ve městě od pěti odpoledne do dvou do noci na 19 scénách, kde se představí 70 kapel! Kromě hraní v podnicích bude připraveno i pět venkovních pódií. Festival zahájí bubeníci z Tam Tam Batucada a skotští dudáci z Blue Squadron Pipe band. V 16:50 vyrazí od Uffa a průvod vyvrcholí na náměstí. Mimo centrum letos festival zavítá na Dvoračku a do Alvazo Clubu. Budou hrát kapely místní i přespolní a také ze Slovenska, Polska, Ukrajiny a Německa.

Festival je multižánrový - od punku až k dechovce. Produkce jsou zcela zdarma, za což patří velký dík provozovnám a podporovatelům „Máme radost z toho, že se nám daří jeden z našich cílů, tedy to, že díky známé hudbě poznáte dosud neznámý podnik, a naopak, že v oblíbeném podniku narazíte na hudbu, kterou neznáte a je super. Program nabízí široký mix žánrů a vybere si každý. Můžete být celý večer na jednom místě, ale taky chodit od podniku k podniku a všude jen ochutnávat - každému dle jeho gusta,“ zvou organizátoři na akci a věří, že stejně jako v předchozích ročnících proběhne festival v příjemné a přátelské atmosféře, za což všem předem děkují. „Zároveň děkujeme obyvatelům centra města za shovívavost ohledně hluku z produkcí,“ dodávají.

Kde se dozvíte víc?
Přesný program celého dne je postupně aktualizovaný na Facebooku a na www.rybrcoul.com, kde najdete i interaktivní mapu s jednotlivými provozovnami a programem v nich. Informace budou na začátku září k dispozici na plakátech a v letácích, které se budou distribuovat do hospod, barů a kaváren. Letáky najdete i v Uffu a v informačním centru. V den konání budou v informačním centru na náměstí a v Rýbrcoul stánku u Uffa k dispozici letáky a mapky s časovým harmonogramem kapel. „Věříme, že vše dopadne dle plánu, ale pro jistotu
přidáváme obligátní Změna programu vyhrazena,“ uzavírá Jan Duduš.

(bog, jdu)
Foto: Miloš Šálek