Pondělí

27. května 2024

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Zvoní! Do školních lavic usedlo 353 prvňáčků, „U letadla“ zpíval Sebastian

1. 9. 2022

Zvoní! Do školních lavic usedlo 353 prvňáčků, „U letadla“ zpíval Sebastian 0 snímků
Po dvouměsíčních letních prázdninách dnes začal nový školní rok. První školní den je dlouho očekávaný moment zejména pro všechny prvňáčky. Trutnovské základní školy jich dnes přivítaly celkem 353. Do mateřské školy nastoupilo 257 dětí.

V novém školním roce 2022/2023 bude v sedmi trutnovských základních školách, včetně jejich odloučených pracovišť, otevřeno 17 běžných tříd 1. ročníku a 1 speciální třída.

Počty prvňáků v jednotlivých trutnovských ZŠ pro školní rok 2022/2023 jsou následující:

ZŠ kpt. Jaroše – v Trutnově 53 žáků, na odloučeném pracovišti v Náchodě 27 žáků
ZŠ Mládežnická – 58 žáků
ZŠ Náchodská – 44 žáků
ZŠ Komenského – 65 žáků
ZŠ R. Frimla – 50 žáků
ZŠ V Domcích – 50 žáků
ZŠ Voletiny pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami – 6 žáků


„V prvé řadě bych chtěl popřát žákům i kantorům úspěšný a klidný školní rok. Zároveň mám radost, že na Základní škole kpt. Jaroše se nám podařilo zvýšit kapacitu pro přijetí více prvňáků, protože jsme pro vyšší ročníky připravili nové učebny ve Školní ulici, a to ve spolupráci se Základní uměleckou školou, která objekt spravuje,“ uvedl místostarosta Trutnova Tomáš Hendrych. „Nově máme v 1. třídách zahraniční žáky, a to 11 Ukrajinců a 2 Rumuny. Ukrajinským dětem bych chtěl popřát, aby se jim v trutnovských školách líbilo, ale zároveň jim přeji, aby v jejich zemi byl brzy mír a mohly se vrátit do svých škol,“ dodal.

Speciální program měli na ZŠ kpt. Jaroše, kde díky vítězství Verči ze 6.A v soutěži s Hitrádiem Černá Hora přijel do školy zazpívat Sebastian.

Co se týče nástupu dětí k předškolnímu vzdělávání, do 11 pracovišť Mateřské školy Trutnov letos nastoupilo 257 dětí, z toho 16 dětí ukrajinské národnosti. Všechny trutnovské děti, které splňovaly podmínky o přijetí, mimo jiné dosažení věku 3 let do konce října letošního roku a trvalé bydliště v Trutnově, byly bez problému přijaty.

Fotogalerie ze zahájení školního roku na lesárně - ZDE!


(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto a video: Kateřina Svobodová