Pátek

19. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Kraj vypíše nový tendr na dokončení laboratoří v trutnovské nemocnici

16. 3. 2023

Kraj vypíše nový tendr na dokončení laboratoří v trutnovské nemocnici 0 snímků
Modernizace krajské nemocnice v Trutnově se komplikuje. Práce na druhé etapě výstavby nových laboratoří za 139 milionů korun, která navázala na první etapu za 150 milionů, jež skončila na podzim 2020, jsou nyní pozastavené. Stavební firma odstoupila od smlouvy, kraj tak v soutěži hledá jinou.

„Dodavatel stavby odstoupil od smlouvy, tudíž jsme ve fázi, kdy dojde k vyrovnání a my vypíšeme novou soutěž. Očekávám, že do konce srpna budeme mít nového dodavatele a druhá etapa se opět rozjede,“ řekl hejtman Martin Červíček.

Investorem je Královéhradecký kraj, kterému nemocnice patří. V objektu laboratoří se počítá s umístěním také oddělení ambulantní rehabilitace.

Hejtmanství na konci ledna uvedlo, že jsou hotové základy a přízemní část budovy, prostavěno bylo zhruba 20 milionů korun ze 139 milionů. Předpoklad dokončení stavby byl začátek roku 2024. Nový termín dokončení byl měl být zhruba v polovině roku 2024. „Vše bude záviset na vysoutěžení nového dodavatele,“ uvedl mluvčí kraje Dan Lechmann.

V novém třípodlažním objektu se bude nacházet rehabilitace, hematologie a transfuzní stanice. Železobetonová stavba bude provozně navazovat na objekt laboratoří mikrobiologie a imunologie.

V současnosti pokračuje projekční příprava pro stavbu dalšího objektu v areálu trutnovské nemocnice, a to pavilonu urgentního příjmu a JIP za 220 milionů korun. „Do konce roku vysoutěžíme dodavatele a zahájení stavby plánujeme v průběhu příštího roku. Naším cílem je, aby nemocnice v Trutnově dokázala v nejmodernějším provedení provádět akutní péči,“ sdělil hejtman Červíček.

Trutnovská nemocnice by měla mít také nový parkovací dům s kapacitou téměř 300 parkovacích míst za zhruba 180 milionů korun. Letos by měla být hotová projektová dokumentace. „S ohledem na stísněnost staveniště v areálu je potřeba jednotlivé investiční akce dobře rozplánovat tak, aby na sebe navazovaly a vzájemně si nepřekážely,“ řekl trutnovský starosta Michal Rosa.

Novinkou na seznamu investičních akcí v areálu nemocnice je pavilon pro lůžkovou akutní péči. Kapacita počítá se 130 lůžky. „Jsme úplně na začátku, na podzim bychom měli mít vybraného projektanta. Náklady na výstavbu odhadujeme zhruba na 300 milionů korun,“ dodal Červíček.

Kromě výše uvedených akcí se plánují i drobnější úpravy a modernizace například na gynekologicko-porodnickém oddělení a na úseku stravování. „Kraj do trutnovské nemocnice v horizontu několika let investuje téměř jednu miliardu korun, což je pro naše občany velmi dobrá zpráva,“ uvedl starosta Rosa.

Kraj má nemocnice v Trutnově, Jičíně, ve Dvoře Králové nad Labem a v Náchodě, pod který spadá i rychnovská nemocnice. Největším zdravotnickým zařízením v regionu je státní státní Fakultní nemocnice Hradec Králové.

ČTK
Vizualizace: Královéhradecký kraj