Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Trutnov kvůli opravám na dva měsíce uzavřel festivalový areál Bojiště

24. 3. 2023

page.Name
Trutnovská radnice kvůli opravám amfiteátru pro veřejnost uzavřela přírodní festivalový areál Bojiště. Omezení potrvá do konce května a radnice k němu přistoupila z bezpečnostních důvodů. Rekonstrukce amfiteátru za téměř deset milionů korun spočívá především ve vybudování nového hlediště. V areálu by se měl v létě po sedmileté pauze opět konat známý hudební festival Trutnoff.

Pokud by radnice chtěla nechat areál Bojiště volně přístupný, musela by rozsáhlé staveniště oplotit. To by ale znamenalo vysoké náklady navíc. Proto raději přistoupila k dvouměsíčnímu uzavření celého areálu.

Oprava amfiteátru podle radnice postupuje podle plánu a termín otevření areálu před festivalovou sezonou není ohrožený. "Momentálně instalujeme konstrukce laviček a obrubníky a provádíme terénní úpravy," uvedl starosta Michal Rosa. Hlavní změnou v amfiteátru budou nové lavičky z kovové konstrukce se sedáky a opěradly ze sibiřského modřínu.

Kapacita amfiteátru bude 1256 míst k sezení, a bude tak přibližně stejná jako dosud. Mezi řadami laviček vzniknou dva nové chodníky ze žulových kostek. Stavbaří také opraví plochu mezi pódiem a lavičkami, která bude z hutněného asfaltového recyklátu.

Amfiteátr je centrem rozsáhlého areálu na jižním okraji města u výpadové silnice na Hradec Králové. Konají se v něm festivaly, koncerty a další akce. V minulosti při největších festivalech pojal i přes 10.000 lidí.

Letos v létě se v areálu Bojiště bude opět konat festival metalové a extrémní muziky Obscene Extreme a také festival Pod Parou.

V tradičním srpnovém termínu od 17. do 20. srpna se na Bojiště vrátí multižánrový hudební festival Trutnoff. V Trutnově se naposledy konal v roce 2016. Po následné pauze se v letech 2020 až 2022 se odehrával v Brně. Počátky trutnovského festivalu sahají do roku 1987, kdy jeho první neoficiální ročník ve Volanově u Trutnova rozehnala komunistická policie.

ČTK
Foto: Městský úřad Trutnov