Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

10°

Svátek má

Archiv v pátek ukáže významné mosty

8. 6. 2023

page.Name
Doslova lahůdku připravil trutnovský archiv na páteční Den otevřených dveří. Unikátní výstavou poukáže na významné mosty.

V okrese je takových staveb víc, než se na první pohled zdá. Například železniční mosty v Poříčí a Bernarticích. Nebo kryté dřevěné mosty v Suchovršicích, Verdeku a Havlovicích. Atraktivní je rovněž černý most v Malých Svatoňovicích. Další zajímavémosty jsou ve Špindlerově Mlýně, Stanovicích, Vrchlabí.

„Bude možné shlédnout informace, fotografie a plány mostů. Výstavu oživíme modelem černého mostu z Malých Svatoňovic ze rtyňského muzea a také pravidelnými exkurzemi v 10.00, 13.00 a 15.00 hodin do nitra archivu,“ upřesnil ředitel archivu Roman Reil.

Pavel Zahradník zájemce seznámí s webovými stránkami Archivu on-line, který nově zpřístupňuje nejen evidenci archiválií, ale také naskenované archiválie trutnovského a a hradeckého archivu.

Den otevřených dveří začíná v 8 a končí v 16 hodin. Je tradiční součástí Mezinárodní dne archivů, ke kterému se Státní okresní archiv v Trutnově připojuje.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Státní okresní archiv v Trutnově