Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Krásné a dojemné. Mládežka se loučila s ředitelem Zdeňkem Gécem

28. 6. 2023

Krásné a dojemné. Mládežka se loučila s ředitelem Zdeňkem Gécem 0 snímků
„Nechápu, jak se vám tohle přede mnou podařilo utajit,“ povídal lehce chvějícím se hlasem a lesknoucími se oči ředitel Základní škola Mládežnická Zdeněk Géc. Bylo to velké překvapení. V úterý ráno se všichni žáci a učitelé ze školy sešli v tělocvičně, kde pro svého „říďu“, aby mu vyjádřili vděk a uznání, uspořádali krásné a dojemné rozloučení k jeho odchodu do důchodu. Zdeněk Géc vedl školu neuvěřitelných 34 let.

Takhle zaplněná školní tělocvična snad ještě nikdy nebyla. Když se všichni usadili na žíněnky, lavičky, starší žáci a učitelé postávali kolem dokola, zaplněný byl také ochoz v prvním patře, tak to byla pořádná masa lidí. Ta chvíle si to ale zasloužila! Těm menším to ani nedocházelo, že byli součástí jednoho historického okamžiku.

Akci předcházely dlouhé přípravy, protože každá třída si připravila video se vzkazem pro říďu. Sestřih se pak promítal na zdi. A vždy, když se objevil začátek s nápisem třídy, tak to vyvolalo velký povyk. Zdeněk Géc vše pozoroval z první řady, kde vedle něj na židli seděla jeho pravá ruka, sekretářka Helena Medunová, která to s ním „táhla“ téměř od začátku. Úterní rozlučka, která přinesla i krátké hudební vystoupení žáků 6.A, patřila také jí.

Mezi pozvanými hosty se objevili i trutnovský starosta Michal Rosa a místostarosta Tomáš Hendrych. „To, že jste si pro svého ředitele připravili takovéto rozloučení, dokazuje jen to, že jste ho měli opravdu rádi. A to je skvělé,“ zmínil starosta Rosa. „Já si neumím představit, že bych 34 let dělal jednu práci. Určitě to chce velké odhodlání a vytrvalost. Moc si toho vážíme a chtěl bych panu řediteli za tu dlouholetou práci pro tuto školu moc poděkovat,“ dodal na adresu muže, který coby vášnivý kutil a vystudovaný dílnař si na závěr akce musel svůj odchod do důchodu proříznout přes prkno.

 

Teď bude stát trutnovská Mládežka před novou etapou, kdy poprvé od svého vzniku bude fungovat pod jiným ředitelem. Nástupcem Zdeňka Géce byl vybrán současný zástupce Michal Strnad.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová