Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Od jiných makléřů se chci odlišit dokonalou profesností

21. 6. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Realitní makléřka Radmila Kalužná je jednou z hlavních tváří královéhradecké pobočky společnosti NEXT REALITY. Jelikož je hrdou Trutnovačkou, zaměřuje se díky své místní znalosti právě na oblast Trutnovska. „Když chcete jako makléř nabízet nemovitost, měli byste o dané lokalitě vědět co nejvíce informací. Region znám, jsem Trutnovačka, proto NEXT REALITY,“ odpovídá na otázku, proč by se lidé při koupi či prodeji nemovitosti měli obrátit zrovna na ni.

Jak dlouho pracujete jako realitní makléřka ve společnosti NEXT REALITY?
V NEXTu jsem už 10 let, dlouho jsem se ale věnovala hypotékám. Od majitele hradecké franšízy pana Mrňáka jsem dlouho dostávala otázky, proč nedělám reality, ale v uvozovkách pouze hypotéky. Postupem času se to vyvinulo tak, že jsem přešla na reality. Těm se věnuju poslední čtyři roky.

Kolik lidí pracuje na hradecké pobočce?
Celkem osm makléřů včetně pana majitele.

Co by měl podle vás umět dobrý realitní makléř?
Musíte rozumět své práci, vzdělávat se a být na každou nemovitost detailně připravený. Velmi důležitý je ale individuální lidský přístup ke klientovi. Za každým prodávajícím i kupujícím je nějaký příběh, je potřeba ke klientům přistupovat s lidskostí, nejsou to stroje. Když prodáváte dům mladé rodině s dítětem, řešíte s nimi i občanské vybavení, vzdálenost od školky či školy a podobně. Vždycky je to příběh. Těší mě, když mi napíše dobrou referenci i kupující, který je spokojen s mým přístupem během celého procesu. Je nesmírně důležité se s klientem blíže poznat a získat jeho důvěru. Musíte mít výborný všeobecný rozhled, pak se začnete odlišovat od těch ostatních.

Pracujete jako realitní makléřka čtyři roky. Kam byste se chtěla v budoucnu ještě posunout?
Člověk si občas myslí, že svůj lidský přístup má už skvěle vybroušený. Poté ale přijde situace, která vám ukáže, že to tak úplně není. Je nesmírně důležité jít pořád dopředu a vzdělávat se. Díky NEXT REALITY můžeme neustále profesně růst, navštěvovat různá školení a kurzy. Například školení s vyjednavačem nás učí, jak slyšet v člověku i skryté tóny. Ale jde i o odbornější profesní věci. Po právní stránce je práce makléře čím dál složitější. Všechno tohle nás tlačí, abychom se neustále vzdělávali a dokázali pro prodávajícího i kupujícího nabízet čím dál širší a kvalitnější službu. Od jiných se chci odlišovat dokonalou profesností.

Pokud by naši čtenáři chtěli prodávat nebo kupovat nemovitost v Trutnově či okolí, proč by si měli vybrat právě NEXT REALITY?
Jsme velká realitní kancelář a jako franšíza společnosti NEXT REALITY musíme splňovat určité standardy. Já osobně bydlím v Trutnově a myslím si, že ho znám velmi dobře. Místní znalost je podle mě naprosto klíčová. Když chcete jako makléř nabízet nemovitost, měli byste o dané lokalitě vědět co nejvíce informací.

Jak je na tom aktuálně realitní trh v Trutnově?
Situace na trhu se obrátila a je převis nabídek, zatímco poptávek je minimum. O to víc se teď realitní makléři musí snažit dělat svou službu kvalitně, protože teď už to opravdu není tak, že okamžitě prodáte cokoliv. Před rokem bylo v celém Trutnově v nabídce třeba 10 bytů, dnes jich je okolo 70. Ceny v Trutnově jsou obecně jiné než třeba v Hradci Králové, protože jsou zde úplně jiné pracovní příležitosti a i finanční možnosti kupujících jsou úplně jiné. Za loňské ceny dnes nemovitost prodat nedokážete. Je to hodně o vyjednávání. Poslední roky si určoval pravidla hry prodávající, teď se to otočilo a lidé a trh si na to musí zvyknout.

Co považujete za svůj největší profesní úspěch, na co jste opravdu pyšná?
Měla jsem možnost prodávat v Liberci developerský projekt Ještědská a díky tomu potkat mnoho zajímavých lidí.


NEXT REALITY HRADEC KRÁLOVÉ
S. K. Neumanna 458/8
500 02 Hradec Králové
www.nextreality.cz