Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

27°

Svátek má

Špatná zpráva pro Dolce: Voda je nebezpečná ke koupání

15. 6. 2023

page.Name
Na koupališti ve volné přírodě v Dolcích u Trutnova kvůli špatné kvalitě vody skončila koupací sezona. Rozbory vody z 12. června zjistily, že je nebezpečná ke koupání. Provozovatel ukončil koupací sezonu dnes, provoz rekreačního areálu pokračuje. ČTK o tom informovala mluvčí Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje Veronika Krejčí. Voda ve většině kontrolovaných nádrží a přírodních koupališť v kraji je v pořádku.

Hygienici dnes zveřejnili také výsledky rozborů vzorků vody odebraných 12. června z vodní nádrže Rozkoš u Velké Jesenice na Náchodsku, kde je voda bez závad. Podle rozborů vody ze stejného dne se lze bez obav koupat také v koupališti ve volné přírodě Dachova u Hořic na Jičínsku, ve Vrchlabí – Vejsplachách a v Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem. Vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi je voda v Oborském rybníku v Jinolicích na Jičínsku.

Zhoršená jakost vody byla zaznamenána 12. června ve Stříbrném rybníku v Malšově Lhotě na okraji Hradce Králové. Lidé by se proto měli po koupání ve Stříbrném rybníku osprchovat čistou vodou, upozornili dnes na webu hygienici.

V tomto týdnu mají k dispozici také výsledky rozborů vzorků vody odebraných 7. června z koupaliště v Rychnově nad Kněžnou ve Včelném. I tam byla voda bez závad.

"Na umělých koupalištích v kraji, která zahájila provoz, je voda ke koupání vyhovující," dodala Krejčí.

V minulém týdnu zveřejnili hygienici jakost vody odebrané také z koupaliště ve volné přírodě WAKE PARK v Plačicích na okraji Hradce Králové. Také tam byla voda vhodná ke koupání.

Hygienici sledují kvalitu vody jen na vodních plochách uvedených na jejich webových stránkách. Jinde kvalitu vody nemonitorují, a koupání je tam tak na vlastní nebezpečí. Hygienici upozorňují na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

ČTK