Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Už znáte Balíka Vráťu? Otevřel první samoobslužný obchod v Trutnově!

16. 7. 2023 Komerční sdělení

Už znáte Balíka Vráťu? Otevřel první samoobslužný obchod v Trutnově! 0 snímků
V posledních týdnech určitě mnozí z vás zaznamenali, že kousek od náměstí v Havlíčkově ulici vykvetla nová výloha, jejíž hlavní postavou je Balík Vráťa. Někteří tam možná už dokonce několikrát nakupovali, někteří se o něm třeba dozvěděli náhodou na jeho slavnostním otevření, které proběhlo 15. června. V čem je ale kromě nádherné grafiky tahle prodejna tak speciální? (Je totiž samoobslužná a otevřena neustále!)

Kdyby naši rodiče za komunistů věděli, co to vlastně znamená samoobsluha, možná by tolik neplýtvali slovem „sámoška“ při návštěvě každé prodejny se smíšeným zbožím. První samoobslužná prodejna byla v Trutnově totiž otevřena až letos červnu. Obsloužíte se zde sami v každém slova smyslu – sami si otevřete, sami si zboží prohlédnete a vyberete a sami zaplatíte. Žádnou prodavačku v Obchodu Balíka Vráti nenajdete, není totiž potřeba.

A jak to tedy funguje? „Pro vstup do obchodu je nutná registrace do našeho nákupního klubu, a to buď online z pohodlí domova s ověřením dokladu totožnosti, nebo osobně na našich ověřovacích místech. Při registraci na ověřovacím místě obdržíte plastovou kartičku s QR kódem vedenou na vaše jméno,“ vysvětluje majitel a provozovatel obchodu Lukáš Vydra. Pokud se v Balíku Vráťovi zaregistrujete, můžete samozřejmě do obchodu vzít celou rodinu, přátele nebo i hafana, jen myslete na to, že zodpovídáte za každého, komu vstup do obchodu umožníte. Podrobnosti k registraci najdete na adrese vstup.vratilime.cz.

Po tomto ověření už vám nic nebrání v neomezeném vstupu do prodejny. Obchod totiž nemá žádnou otevírací dobu – otevřeno je doslova 24/7! To neznamená, že je otevřeno pouze 24. července, ale že tento obchod můžete navštívit kdykoliv – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, bez ohledu na jakékoliv víkendy či státní svátky.

Najdete zde opravdu všechno – od špendlíku po lokomotivu. A když ne po lokomotivu, pak po nějaký malý motoráček určitě. Právě kvůli rozmanitosti zboží na sobě každý kousek má štítek s popiskem (zpravidla v němčině) a hlavně s QR kódem, který vás po naskenování do vašeho telefonu přesměruje na odkaz na Amazonu, kde najdete podrobné informace o produktu včetně fotografií. Nejlepší na nákupech v tomto obchůdku ale je, že každý kousek, který si zde ulovíte, stojí pouze 99 Kč! Zboží se navíc pravidelně každou středu doplňuje a obměňuje, a proto zde pokaždé můžete ulovit něco jiného.

Aktuálně zde najdete převážně zboží z kategorií elektroniky, dekorací a jiných doplňků pro domácnost, hraček nejen pro děti, ale také pro domácí mazlíčky, zkrátka od každého něco. „Jde o různorodé vrácené zboží, které už obchody nechtějí prodávat, například proto, že skončila akce. Nebo jde o vrácené produkty, které zákazník koupil přes internet a pak do čtrnácti dnů bez udání důvodu vrátil,“ upřesňuje Lukáš Vydra. „Pokud by zákazníci chtěli mít alespoň hrubou představu, jaké zboží u nás mohou najít, rozhodně doporučuji navštívit náš e-shop www.vratilime.cz.“

Samoobslužná prodejna v Trutnově je totiž jen dalším krokem e-shopu Vrátili mě, který vznikl v prosinci loňského roku. „Přítel chtěl psa, já jsem chtěla kočku, a tak jsme udělali kompromis a pořídili si e-shop,“ usmívá se spolumajitelka obchodu Denisa Korotvičková. „Balík Vráťa je takové první vnouče našich rodičů.“

Trutnovská provozovna patří mezi první testovací obchody tohoto typu, stejné jsou zatím jen v Hradci Králové a Brně. Ale kdo ví, pokud se Balíku Vráťovi bude dařit, možná jeho usmívající se tvář najdeme v budoucnu i v jiných městech.