Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Mládežka bude mít nového ředitele. Zdeňka Géce střídá Michal Strnad

6. 4. 2023

page.Name
Po 34 letech končí ve funkci ředitele Základní školy Mládežnická Zdeněk Géc. Nahradí jej dosavadní zástupce Michal Strnad.

Rada města Trutnova schválila ve středu výsledek výběrového řízení na pozici ředitele Základní školy Mládežnická. Současný ředitel Zdeněk Géc, který školu vedl od roku 1989, odchází letos v létě do starobního důchodu. „Velice Zdeňkovi děkujeme za dlouholeté ředitelování. Vždy byl jakýmsi rádcem pro ostatní ředitele základních škol ve městě. Mohli ho požádat o radu s jakýmikoliv problémy. Moc si jeho práce vážíme,“ děkuje za dlouholetou práci pro Trutnov místostarosta Tomáš Hendrych.

Do výběrového řízení se přihlásili tři uchazeči, mezi nimiž uspěl současný zástupce ředitele Michal Strnad. „Jeho velkou výhodou je, že už 19 let působí jako zástupce, tudíž školu zná skrz naskrz. Předpokládáme, že naváže na vynikající práci stávajícího ředitele. Mezi jeho největší výzvy bude patřit dokončení rozpracovaných projektů IROP a rekonstrukce sportovního areálu,“ říká Tomáš Hendrych.


Stávající ředitel Zdeněk Géc (vlevo) odchází k 30. červnu do důchodu a nahradí jej současný zástupce Michal Strnad. 

Základní škola Mládežnická je kapacitně a prostorově největší školou v Trutnově, ale třetí největší, co se do počtu dětí týče. V letošním školním roce ji navštěvuje 491 žáků. Více žáků chodí už jen na ZŠ Komenského a ZŠ kpt. Jaroše. Škola na Zelené Louce funguje od roku 1989 a do její spádové oblasti patří nejen Horní Staré Město, ale také integrovaná obec Babí.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv ZŠ Mládežnická, Zdeněk Heteš