Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Na Kryblici roste 30 nových ovocných stromů vysázených ke Dni Země

22. 4. 2023

Na Kryblici roste 30 nových ovocných stromů vysázených ke Dni Země 0 snímků
I letos Trutnov slaví Den Země, který připadá na 22. dubna. Pokračuje v sázení stromů v aleji na Kryblici. Se sázením pomohly také děti z mateřské školy.

Trutnov navázal na aktivity v loňském roce a Den Země s dvoudenním předstihem opět oslavil vysázením stromů. Na Kryblici podél cesty k zahrádkářské kolonii roste od čtvrtka 30 nových stromů. Doplní a prodlouží tak stávající alej. „Opět jsme zvolili ovocné druhy stromů, tentokrát jsme zasadili hrušně, švestky a višně. Jde o vzrostlejší stromky, tudíž už v letošním roce by mohly nést první plody,“ popisuje Vendula Kasperová, vedoucí Odboru životního prostředí MěÚ Trutnov.

Do sázení se zapojily děti z Mateřské školy Trutnov z pracoviště Stonožka v Poříčí. Veškeré přípravy provedli zaměstnanci Technických služeb Trutnov. Celou akci podpořila Nadace ČEZ skrze program Stromy 2023, a to částkou 149 582 Kč. Pokryla tak drtivou většinou nákladů na sázení, které celkem činily 178 tisíc Kč.

„Věřím, že sázení stromů je jasný signál, že nám životní prostředí není lhostejné. Už vloni jsem přislíbil, že nezůstaneme jen u svátečního sázení. Chystáme další aktivity na podporu ekologie, jako jeden příklad mohu uvést otevření v současné době zatrubněného Novodvorského potoka,“ říká starosta Trutnova Michal Rosa.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek