Pondělí

22. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

Oprava křižovatky u autobusového nádraží omezí dopravu

12. 4. 2023

Oprava křižovatky u autobusového nádraží omezí dopravu 9 snímků
Výměna asfaltu v kruhové křižovatce u autobusového nádraží ode dneška na čtyři dny omezí trutnovskou dopravu. Oprav skončí v sobotu. Provoz na místě budou řídit pracovníci stavby, upozornila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Oprava křižovatky ulic Čs. armády, Horská a Úpské nábřeží začíná dnešním frézováním starého povrchu. Ve čtvrtek dojde na výškovou úpravu poklopů a dobourání asfaltu. Po oba dny bude možné křižovatkou projet.

V dalších dvou dnech to ale bude jinak. V pátek chtějí silničáři pokládat nový asfalt v polovině křižovatky směrem k Šestidomí, takže úplně uzavřou vjezd a výjezd do Horské ulice ve směru na Horní Staré Město. Objízdná trasa povede obousměrně ulicemi Čs. armády, Krkonošská a Skřivánčí.

STAVEBNÍ PRÁCE V KŘIŽOVATCE
U AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ
středa 12. dubna
frézování povrchu

čtvrtek 13. dubna
výšková úprava poklopů a dobourání asfaltu

pátek 14. dubna
od 7 do 19 hodin
pokládka asfaltu na půlce křižovatky
uzavřen vjezd směr Horní Staré Město

sobota 15. dubna
od 7 do 19 hodin
pokládka asfaltu na půlce křižovatky
uzavřen vjezd směr Krakonošovo náměstí

V sobotu vyasfaltují cestáři druhou část křižovatky, uzavřou kvůli tomu vjezd a výjezd ve směru k bývalému okresu. „Uzavřený bude vjezd do autobusového nádraží, náhradní zastávky linkových autobusů a autobusů MHD budou před vlakovým nádražím na Úpském nábřeží,“ upřesnila mluvčí. Parkoviště Billa bude mít náhradní vjezd, zásobování se na pěší zónu v Horské ulici dostane přes Krakonošovo náměstí.

Investorem výměny asfaltového povrchu je Ředitelství silnic a dálnic. Nedávno v Trutnově postavilo novou kruhovou křižovatku u bývalé porodnice na Pražské. Nyní opraví místo, kudy byla doprava (kvůli Pražské) dočasně svedená. „Jde o opravu objízdné trasy, která byla po této komunikaci vedena při realizaci stavby I/16, ulice Pražská - výstavba okružní křižovatky,“ potvrdila mluvčí radnice Michaela Dědková.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz