Sobota

10. června 2023

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Hledáme talenty, bez ohledu na národnost, vysvětluje Rosůlek

15. 5. 2023

Hledáme talenty, bez ohledu na národnost, vysvětluje Rosůlek 13 snímků
Vlajky čtrnácti států se na pár minut objevily před výrobním závodem společnosti Vitesco Technologies. Přinesli je tam a zvěčnit se s nimi nechali zaměstnanci. Fotografování sice trvalo jen chvíli, ale rozmanitost na pracovišti je v největší trutnovské firmě dlouhodobým jevem, tvrdí ředitel Lukáš Rosůlek.

Asi patnáct zaměstnanců se nechalo společně vyfotografovat s národními vlajkami před výrobním závodem. Co tím chtěli říci?
Řídíme se heslem Pokud chceš získat respekt a úctu ostatních, musíš jít příkladem. Jsme hrdým zaměstnavatelem mnoha leckdy i nespojitelných národů. Květen je v Evropské unii měsícem diverzity a co lépe vystihuje různorodost, než lidé z celého světa s odlišnými historickými a kulturními rozdíly pracující pod jednou střechou na dosažení společného výsledku. Fotkou se všemi vlajkami jsme chtěli kolegyním a kolegům poděkovat za to, že je tu máme.

V trutnovském závodě máte zaměstnance jedenácti národností, v Česku čtrnácti. To je záměr nebo shoda okolností, která vzešla z hledání kvalifikovaných pracovníků?
Jsme globální firma a spolupráce se zahraničními pobočkami a zákazníky z celého světa je náš denní chléb. Při hledání kvalifikovaných pracovníků se zaměřujeme na talenty bez ohledu na jejich národnost, věk, pohlaví a tak dále. Podpora diverzity je důležitou součástí naší firemní kultury.

Jaké největší výhody vám diverzita přináší?
Různorodost. Společenství. Bohatství vzniká z práce, rozdílnosti, výměny zkušeností, inspirace a širokého rozhledu. K tomuto nám přirozená diverzita pomáhá. Děláme to proto, že chceme, ne proto, že musíme.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek