Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Hledáme talenty, bez ohledu na národnost, vysvětluje Rosůlek

15. 5. 2023

Hledáme talenty, bez ohledu na národnost, vysvětluje Rosůlek 0 snímků
Vlajky čtrnácti států se na pár minut objevily před výrobním závodem společnosti Vitesco Technologies. Přinesli je tam a zvěčnit se s nimi nechali zaměstnanci. Fotografování sice trvalo jen chvíli, ale rozmanitost na pracovišti je v největší trutnovské firmě dlouhodobým jevem, tvrdí ředitel Lukáš Rosůlek.

Asi patnáct zaměstnanců se nechalo společně vyfotografovat s národními vlajkami před výrobním závodem. Co tím chtěli říci?
Řídíme se heslem Pokud chceš získat respekt a úctu ostatních, musíš jít příkladem. Jsme hrdým zaměstnavatelem mnoha leckdy i nespojitelných národů. Květen je v Evropské unii měsícem diverzity a co lépe vystihuje různorodost, než lidé z celého světa s odlišnými historickými a kulturními rozdíly pracující pod jednou střechou na dosažení společného výsledku. Fotkou se všemi vlajkami jsme chtěli kolegyním a kolegům poděkovat za to, že je tu máme.

V trutnovském závodě máte zaměstnance jedenácti národností, v Česku čtrnácti. To je záměr nebo shoda okolností, která vzešla z hledání kvalifikovaných pracovníků?
Jsme globální firma a spolupráce se zahraničními pobočkami a zákazníky z celého světa je náš denní chléb. Při hledání kvalifikovaných pracovníků se zaměřujeme na talenty bez ohledu na jejich národnost, věk, pohlaví a tak dále. Podpora diverzity je důležitou součástí naší firemní kultury.

Jaké největší výhody vám diverzita přináší?
Různorodost. Společenství. Bohatství vzniká z práce, rozdílnosti, výměny zkušeností, inspirace a širokého rozhledu. K tomuto nám přirozená diverzita pomáhá. Děláme to proto, že chceme, ne proto, že musíme.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek