Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Matrace Trutnov, matrace pro každého a sestavené přímo na míru

18. 5. 2023 Komerční sdělení

Matrace Trutnov, matrace pro každého a sestavené přímo na míru 0 snímků
Spánkem strávíme zhruba třetinu života. Proto je tedy důležité, aby nejen náš spánek, ale i matrace byly kvalitní. Výběr matrace bychom neměli odbýt. Měli bychom si vybrat kvalitní matraci, která bude vyhovovat našim potřebám. V ideálním případě je dobré dát na radu nějakého odborníka. V Trutnově je takovou osobou určitě Martin Sapár, který matrace vyrábí už 10 let. A posledních šest roků vám ve spolupráci s truhlářem dokáže na zakázku zařídit i celou postel z masivu.

Na trhu je velká spousta matrací – kvalitních i méně kvalitních. A tak jak vybrat tu správnou? Vždy záleží především na tom, z čeho je daná matrace vyrobena. Na trhu existuje nespočet materiálů. Může se jednat například o PUR pěny, což je klasický molitan. Dále existují viscoelastické pěny s paměťovým efektem, latex a mnoho dalších.

„Matrace u nás skládáme na základě přání zákazníků. Při skládání je důležité, aby materiál měl vyšší hustotu. Měkčí materiál je sice levnější, ale vydrží kratší dobu. Já matrace vyrábím nejčastěji ze studených pěn, protože s nimi mám dlouhé a dobré zkušenosti,“ říká Martin Sapár.

Klíčovým faktorem je samozřejmě také cena. Matraci dokáže vyrobit za tři tisíce, ale i za deset. „Vždy záleží na rozměru, výšce a především skladbě matrace,“ tvrdí. Jedná se většinou o matrace atypických rozměrů. Stále ale platí to, že je lepší na matraci nešetřit a vybrat tu, která je vyrobena z kvalitnějších materiálů.

Na výběr matrace by si měl zákazník vždy vyhradit dostatečné množství času. Je totiž důležité, aby mu vyhovovala tuhost matrace. „U mě na prodejně si zákazníci jednotlivé tuhosti mohou vyzkoušet a na základě toho jim sestavím matraci dle jejich požadavků. Každému totiž vyhovuje něco jiného. Myslím, že dnes ale 98 procent zákazníků chce tužší matrace,“ konstatuje trutnovský výrobce.

Problém může nastat ve chvíli, kdy si do manželské postele vložíme pouze jednu velkou matraci. Každý z nás má totiž jiné požadavky na tuhost a je proto lepší, aby měl každý matraci svoji. „Já se pak navíc snažím dělat matrace tak, aby byl rozdíl z obou stran minimální. Je to kvůli tomu, že matraci by si měl člověk třeba jednou za půl roku otočit. A když si zvykne na určitou tuhost, tak aby ji pak hned neotáčel zase zpátky,“ dodává.

Častou chybou, se kterou se Martin Sapár také setkává, je, že zákazníci podlehnou lákavé nabídce na internetu nebo v  supermarketech a matrace se jim velmi brzy proleží. „Po mně ji pak chtějí opravit. V takovém případě se ale většinou jedná o velice nekvalitní materiály a oprava tedy nemá smysl,“ vysvětluje lidem a doporučuje jim koupi matrace nové.

Velkou výhodou je, že v Trutnově vyrábí i atypické matrace, o které v poslední době značně vzrostl zájem. Jedná se buď o speciální tvary, nebo matrace do aut či karavanů. „Objednat si atypický rozměr matrace u větších firem jde také, ale většinou to trvá i dva měsíce. Já jsem schopný takovou zakázku splnit za týden až deset dní,“ poukazuje na rychlost vyhotovení.

V prodejně, která se nachází ve Skřivánčí ulici kousek od kruhového objezdu s Rýbrcoulem přímo naproti restauraci Alvazo, si můžete vyzkoušet nejen jednotlivé typy matrací, ale prodávají zde také postele z masivu. Jedná se o postele z kvalitního dřeva – smrku, jasanu či dubu – o šíři čtyři centimetry. A vybrat si můžete i matracové chrániče a anatomické polštáře, které se vytvarují přesně podle tvaru vaší hlavy a vašeho krku.

Vzorková prodejna
Skřivánčí 770, Trutnov
Tel.: 608 340 003
E-mail: info@matrace-trutnov.cz
www.matrace-trutnov.cz