Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Na Šestidomí začíná oprava Zámečnické ulice, v plánu jsou podchod a náměstí

21. 5. 2023

page.Name
Na sídlišti Šestidomí se v předchozích letech kompletně zrekonstruovaly ulice Železničářská a V Domcích. V pondělí začne za 4,5 milionu korun oprava Zámečnické ulice. Dočká se nového povrchu vozovky i opravených chodníků. Práce se neobejdou bez dopravního omezení.

„Dojde ke kompletní opravě povrchu vozovky a chodníků v celé délce. Dále vyměníme vedení veřejného osvětlení,“ popisuje David Jelínek, vedoucí Odboru rozvoje města MěÚ Trutnov. Co půjde, bude prováděno pouze za částečné uzavírky s možností vjezdu pouze pro obyvatele, nicméně nastanou chvíle, kdy bude nutné ulici uzavřít kompletně.

Po celou dobu zde nebude možné parkovat. Svoz odpadu bude zajištěn. „Prosíme všechny rezidenty Zámečnické ulice, aby sledovali informační cedule, které budou umístěny na obou koncích stavby. Dozví se z nich aktuální informace o stavbě a také případné dopravní úpravy,“ dodává David Jelínek. Oprava Zámečnické ulice vyjde zhruba na 4,5 milionu korun. Provede ji společnost Repare Trutnov.

Nejedná se o poslední úpravu, kterou radnice na Šestidomí chystá. „Rádi bychom v brzké době připravili také studii na regeneraci celého prostoru náměstí Horníků. Intenzivně se zabýváme technickým stavem a možnostmi, jak vyřešit podchod vedle samoobsluhy,“ říká k plánům místostarosta Tomáš Hendrych.

Na Šestidomí radnice letos také opravila dvoje schodiště, jedno ve Slévárenské ulici a druhé mezi Přádelnickou a Železničářskou ulicí. Dohromady jejich oprava vyšla na 702 tisíc korun. Další schodiště je v plánu na příští rok.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková