Neděle

14. dubna 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Přijďte si užít s námi nejen Den oslav 30 let Elektrotechniky v Trutnově

9. 5. 2023 Komerční sdělení

page.Name
V letošním roce si v Trutnově připomínáme nejenom 30 let od úspěšné privatizace státního podniku ZPA, ale také 65 let značky ZPA a dokonce 80 let od přenesení první výroby v dobách druhé světové války. To už je pořádný kus historie, který stojí za to řádně oslavit.

Třicetileté jubileum oslavíme s ostatními lídry ve svém oboru, mezi které patří Argotech a. s., Hitachi Energy Czech Republic s. r. o., Mdexx Magnetronic Device s. r. o., Pepperl+Fuchs Manufacturing s. r. o., Siemens s. r. o., TE Connectivity Trutnov s. r. o., Vitesco Technologies Czech Republic s. r. o.

Možná je to až neuvěřitelné, že se spojilo osm firem a slaví společně vznik novodobého elektroprůmyslu namísto toho, aby si konkurovaly. Jen řekněte, kde jinde jste viděli, že by se osm firem připojilo k jedné velké oslavě elektrotechniky?

V pátek 12. května vás zveme na velkou akci na Krakonošově náměstí. Vše vypukne v 15:00 průvodem nejlepšího bubenického souboru v České republice – Tam Tam Batucady. Za rytmického bubnování a tance vyrazí od UFFa po Horské ulici ke Krakonošovu náměstí. Zde po úvodním proslovu předvedou svou první show, aby následně po celé odpoledne bavili a zároveň i přiblížili dětem ve workshopech bubnování a tance.

Další chuťovkou nejen pro děti, ale pro všechny generace bude čtrnáct stanovišť performerů Vládci blesků, kde si budete moci bezpečným a zábavným způsobem vyzkoušet zajímavé fyzikální jevy, jaké jiné než většinou zaměřené na elektřinu.

Během dne se můžete těšit na hudební vystoupení trutnovské skupiny My Band a na duo Filip a Nikita. Hlavní hvězdou večera bude kapela Monkey Business.

Dalším lákadlem budou stánky elektrofirem, ve kterých bude pro návštěvníky připraven program či propagační materiály, takže věříme, že toto páteční odpoledne bude opravdu nadupané.

V červnu začínáme sportovat, a to 10. 6. v tradičním Hitachi Energy Trutnovském půlmaratonu a dvoudenním ZPA Triatlonu Dolce, jenž bude letos poprvé hostit národní pohár „ELIMINÁTOR“. Do Trutnova přijede triatlonová špička z celé české republiky!

Dne 15. 6. vás zveme na vernisáž výstavy Historie ZPA v Muzeu Podkrkonoší. Při této příležitosti zároveň proběhne křest knihy vzniklé z pera bývalých i současných zaměstnanců ZPA.

V termínu 17. června pak Siemens odstartuje Dny otevřených dveří, ke kterým se 9. září přidá Pepperl+Fuchs a 16. září ZPA Smart Energy. Vzhledem k dlouholeté výborné spolupráci všech firem s trutnovskou Střední průmyslovou školou jsou do programu začleněny také Dny otevřených dveří SPŠ, a to 14. října a 25. listopadu.

V krásném zářijovém termínu (2. 9.) budete mít šanci se zúčastnit závodu na kole, pořadatelské žezlo tentokrát přebírá firma TE s TE Krkonošskou 70 MTB.

V říjnu nás čeká již velmi známá a úžasná dvoudenní prezentace středních škol a zaměstnavatelů v UFFu v termínu 6.–7. 10. Při této příležitosti proběhne beseda pro manažery a ředitele ve spolupráci s Hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje.

Veškeré informace o akcích budeme prezentovat na facebookové stránce 30 let elektrotechniky v Trutnově, dále na plakátech a letácích, které budou rozmístěny po celém městě.

Závěrem bychom chtěli velmi poděkovat panu starostovi Ing. arch. Michalu Rosovi a celému Městu Trutnov za jejich podporu.

Těšíme se na vás!
ZPA Smart Energy a. s
.