Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Před deseti lety zemřel Zbyněk Kačer, zakladatel Trutnovinek

28. 1. 2023

page.Name
Přesně před deseti lety, 28. ledna 2013, zemřel spoluzakladatel Trutnovinek Zbyněk Kačer. Právě on dostal v roce 2005 nápad vydávat tištěný magazín Trutnovinky. Byl jeho prvním redaktorem, editorem a korektorem zároveň.

Trutnovinkám vtiskl hned na počátku styl moderního kulturně-společenského měsíčníku. Právě on vymyslel většinu rubrik, některé si čtenáři oblíbili natolik, že se udržely dodnes - například Proměny Trutnova.

První číslo magazínu vyšlo 1. prosince 2005. Na něj brzy navázal internetový server Trutnovinky.cz. U jeho zrodu byl Zbyněk Kačer znovu klíčovou osobou. Přilákal k sobě do redakce profesionální novináře, takže Trutnovinky mohly jako první přinášet aktuální zpravodajství z dění ve městě a okolí. Také první redakční videa byla z velké části jeho „dítětem“.

Zajímal se rovněž o internet a redakční systémy, uměl vhodně využívat nastupující fenomén sociálních sítí. Byl rovněž spolumajitelem reklamní agentury Xantipa Agency. „Dodnes je pro nás inspirací v mnoha věcech nejen v tom pracovním životě,“ vzpomínají na skvělého kamaráda a kolegu Ruda Korbelář a Miloš Bartoň.

Rád sportoval, cestoval a fotografoval. Letos 12. dubna by mu bylo 45 let.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz