Sobota

30. září 2023

Nyní

17°

Zítra

17°

Svátek má

Před deseti lety zemřel Zbyněk Kačer, zakladatel Trutnovinek

28. 1. 2023

page.Name
Přesně před deseti lety, 28. ledna 2013, zemřel spoluzakladatel Trutnovinek Zbyněk Kačer. Právě on dostal v roce 2005 nápad vydávat tištěný magazín Trutnovinky. Byl jeho prvním redaktorem, editorem a korektorem zároveň.

Trutnovinkám vtiskl hned na počátku styl moderního kulturně-společenského měsíčníku. Právě on vymyslel většinu rubrik, některé si čtenáři oblíbili natolik, že se udržely dodnes - například Proměny Trutnova.

První číslo magazínu vyšlo 1. prosince 2005. Na něj brzy navázal internetový server Trutnovinky.cz. U jeho zrodu byl Zbyněk Kačer znovu klíčovou osobou. Přilákal k sobě do redakce profesionální novináře, takže Trutnovinky mohly jako první přinášet aktuální zpravodajství z dění ve městě a okolí. Také první redakční videa byla z velké části jeho „dítětem“.

Zajímal se rovněž o internet a redakční systémy, uměl vhodně využívat nastupující fenomén sociálních sítí. Byl rovněž spolumajitelem reklamní agentury Xantipa Agency. „Dodnes je pro nás inspirací v mnoha věcech nejen v tom pracovním životě,“ vzpomínají na skvělého kamaráda a kolegu Ruda Korbelář a Miloš Bartoň.

Rád sportoval, cestoval a fotografoval. Letos 12. dubna by mu bylo 45 let.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz