Neděle

19. května 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Ohlédnutí za oslavami 30 let elektrotechniky v Trutnově

7. 11. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Je namístě poděkovat všem, kdo se aktivně podíleli na přípravách oslav elektrotechniky v Trutnově, a to zejména ředitelům elektrotechnických firem a jejich týmům, starostovi města Trutnova Ing. arch. Michalu Rosovi, místostarostům a zastupitelstvu za jejich velkou podporu, dále Muzeu v Podkrkonoší a panu PhDr. Ondřeji Vašatovi, bývalým i současným zaměstnancům ZPA, Davidu Suchánkovi z marketingové agentury Trockenmann, BafSe a Janu Dudušovi, Krajské hospodářské komoře, SPŠ Trutnov, děkujeme! V rozhovoru odpovídá Klára Ožďanová, HR manažerka ZPA Smart Energy a.s.

Jak probíhaly přípravy oslav 30 let?
První kick-off k oslavám proběhl v únoru a potom už ten rozjetý vlak nešel zastavit. Plánování, schůzky, termíny, smlouvy, první zálohy a v tu chvíli jsme si řekli, že potřebujeme pomoc. Slovo dalo slovo, sešli jsme se s Janem Dudušem z Agentury BafSe a spolupráce byla na světě. Toto propojení, kdy při plánování takto velkých akcí je dobrá nálada nutností, výborně funguje a dalo vzniknout mnoha přátelstvím. BafSe nás podržela a pomohla s věcmi, které už dobře zná, ať to byl zábor prostranství, policie, zdravotníci, hasiči, povolení z města, či zajištění kapel a doprovodného programu.

Jaká byla spolupráce s elektro firmami z Trutnova?
Za sebe musím říct, že spolupráce byla skvělá, i když jsme se ne na všem hned shodli, přesto jsme byli schopni se domluvit. Bavil mě brainstorming s kolegy, kdy každý přinesl nějakou myšlenku a bylo naprosto úžasné, jak se ta skládačka postupně utvářela a zapadala do sebe. Vážím si našich partnerských vztahů s firmami i úsilí a energie, které do příprav vložili, zvláště Markéta ze Siemens, s. r. o., Klára z Hitachi Energy, Eliška z Argotech a. s., Janča z Pepperl + Fuchs Manufacturing s. r. o., Luboš z Vitesco Technologies Czech Republic s. r. o., Terka z mdexx Magnetronic Devices nebo Míša z TE Connectivity. Patří jim všem velké díky!

Když se na oslavy 30 let elektrotechniky díváte s odstupem času, co byste zmínila, co se podařilo?
Myslím si, že se nám podařilo propojit s ostatními elektro firmami, což je samo o sobě dosti unikátní. Zmínila bych samotný koncert Monkey Business, Tam Tam Batucada bubenickou show, vystoupení kapel MyBand, Filip & Nikita s prezentací jednotlivých firem na náměstí a vystoupením ředitelů před samotným koncertem. Na koncert navázala Výstava k historii elektrotechniky v Muzeu v Podkrkonoší. Při této příležitosti byla pokřtěna publikace 80 let elektrotechniky v Trutnově – ZPA v průběhu času, jejímiž autory jsou bývalí i současní zaměstnanci firmy. Knížka je k zakoupení v muzeu a zatím na ni máme velmi pěkné ohlasy, čtenářům se líbí. Vrátila bych se k Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů, kdy jsme ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou pořádali odborný workshop na téma elektrotechnika v praxi. Ředitelé jednotlivých elektro firem prezentovali velmi zajímavá témata, jako jsou řízení zátěže v prostředí distribuované energetiky, elektromobilita, energetika, možnosti uplatnění studentů technických škol v energetice či digitalizace. Bylo toho opravdu mnoho a jsem ráda, že jsme u toho mohli být. Toto všechno jsou aktivity, které se nám velmi povedly.

Co byste popřála Elektrotechnice v Trutnově do budoucna?
Elektrotechnice, ať už v Trutnově, nebo kdekoliv jinde, přeji, aby v tomto oboru působili i nadále zkušení odborníci a přátelští lidé. Aby toto vzácné propojení firem na Trutnovsku vzkvétalo dále a oslav a střetávání bylo více. Myslím, že je to obohacující nejen pro naše podniky, nás zaměstnance, ale i obyvatele Trutnova, kterým se rozroste nabídka kulturního vyžití.

Jaké jsou vaše vize do budoucna?
Chceme být stále silným a spolehlivým partnerem pro naše zákazníky i pro naše zaměstnance. Pokračujeme v investicích do automatizace a modernizace výrobních procesů tak, abychom udrželi náskok před konkurencí. V současné době pracujeme na rozjezdu výroby v Egyptě a v blízké budoucnosti budeme rozšiřovat naše portfolio výrobků. Daří se nám, dál tvrdě pracujeme, abychom všechny výzvy zvládli a byli připraveni na to, co budoucnost přinese.