Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Pro všechny mé syny byla průmyslovka jasná volba

17. 12. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Kam poslat své dítě na střední školu? Pro někoho je to obtížné rozhodování. Pro Moniku Těžkou z Bernartic a její potomky to však bylo snadné. Bez váhání zvolili Střední průmyslovou školu v Trutnově. Všichni čtyři synové! „Chtěli studovat školu, která jim zaručí v životě dobré uplatnění. Průmyslovka to splňuje,“ říká.

Jako drtivá většina rodičů i ona radila synům, jak školu vybírat. Od počátku ale jejich myšlenky společně směřovaly k jedinému cíli. „Shodli jsme se, že budou studovat v Trutnově. No a v Trutnově byla průmyslovka jasná volba,“ přiznává.

Škola má dobré jméno a vzorovou spolupráci s místními podniky. Ojedinělé pochybnosti zpravidla rozptýlily dny otevřených dveří. Moderní vybavení, přátelská atmosféra a vlídné prostředí, to vše na kluky zapůsobilo.


Monika Těžká s nejmladším synem Patrikem před budovou průmyslovky.

Nejstarší Matěj se přihlásil na obor elektronické počítačové systémy. Úspěšně maturoval v roce 2015. Martin získal výuční list v oboru elektrikář-slaboproud a v roce 2019 k tomu přidal maturitu v nástavbovém studiu. Josef absolvoval učební obor elektrikář v roce 2018. Nejmladší Patrik je nyní v prvním ročníku oboru elektrikář. „Věděla jsem, že kluci budou muset makat. Nic nedostali zadarmo. Učitelé ale byli skvělí, můžu je jen chválit,“ zdůrazňuje.

Zaujalo ji také, že je škola špičkově vybavená a že věnuje pozornost žákům i mimo běžnou výuku. „Naši kluci vždycky rádi sportovali. Průmyslovka je v tom podporovala, za to jsem byla ráda. Prostě to byla správná volba, u všech čtyř synů,“ dodává Monika Těžká.

 Viděl jsem školu a měl jasno: Průmyslovka!

I já kdysi jako deváťák přemýšlel, kam na střední. Vybíral jsem z více škol, ale zlom nastal, když jsme s rodiči při dni otevřených dveří navštívili trutnovskou průmyslovku ve Školní ulici. Byla to šance vidět školu, pochopit její myšlenku, poznat její atmosféru a kulturu. Po návštěvě jsem měl jasno: jdu na průmyslovku!

Jako obor jsem si zvolil elektronické počítačové systémy. Během studia jsem sice zjistil, že to pro mě není to „pravé ořechové“, i tak jsem školu s radostí dostudoval. Musím pochválit učitele, jsou to skuteční odborníci. Práci s mládeží zvládají velmi dobře. Navíc má průmyslovka k dispozici moderní učebny a špičkové výukové zázemí. Studenti pak ze sebe mohou dostat to nejlepší.

Vděčný jsem byl také za sportovní aktivity a turnaje i za jiné atraktivní události, kterých se škola účastnila. Každý student si mohl přijít na své, stačilo jen chtít.

Na průmyslovce jsem našel spoustu skvělých lidí. Dovolím si říct, že s mnohými máme mezi sebou pouto na celý život - jak se spolužáky, tak i s učiteli. I když dnes už v oboru nepůsobím, můžu trutnovskou školu jednoznačně doporučit. Pro mě byla, je a bude zárukou kvalitního uplatnění a možností, jak v životě získat dobře placenou práci.

Matěj Těžký,
absolvent SPŠ Trutnov, oboru EPS, maturoval v r. 2015,
dnes pracuje jako prémiový bankéř