Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Průmyslovka a Siemens? Spolupráce na jedničku, ocenila hospodářská komora

14. 12. 2023

Průmyslovka a Siemens? Spolupráce na jedničku, ocenila hospodářská komora 9 snímků
Spolupráce středních škol a firem je už dnes téměř běžnou věcí. U některých je ale dlouholetá, nadstandardní a na špičkové úrovni. Právě taková partnerství včera v rámci projektu Firma škole, škola firmě ocenila Hospodářská komora Královéhradeckého kraje.

Mezi vzorové příklady zařadila kromě jiných i spolupráci trutnovských subjektů - Střední průmyslové školy a továrny Siemens, Nízkonapěťová spínací technika, která trvá už od roku 1993. Firma školu podporuje například dary v podobě nejmodernějších komponentů pro praktickou výuku. Největší věnovala letos, malé průmyslové počítače pro automatizaci a komponenty pro oblast elektro.

Žáci chodí do firmy na odborný výcvik, brigády a exkurze, maturitní ročníky tam mají praxi. Společně oba subjekty popularizují technické obory při výstavách středních škol a zaměstnavatelů a při dnech otevřených dveří. Jejich ukázkové partnerství nyní ohodnotila Hospodářská komora. Patří mezi tři nejlepší v anketě Firma škole, škola firmě. Ocenění převzali ředitel školy Vladislav Sauer a ředitelé závodu Lukáš Adamec a Tomáš Kolínek.

Mezi oceněnými z trutnovského okresu byly také Kablo Vrchlabí a Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola Hostinné. Uznání a poděkování patří nejen oceněným, ale i všem třiadvaceti nominovaným dvojicím. Firmám, které investují do budoucnosti prostřednictvím podpory vzdělávání, a školám, které kvalitním vzděláváním připravují budoucí odborníky a lídry pro zaměstnavatele, region i celou společnost,“ uvedl viceprezident Hospodářské komory ČR Radek Jakubský.

Podle ředitele Krajské hospodářské komory Radka Zelenky jsou partnerství vzorem pro ostatní. „Oceněné dvojice jsou obrovským zdrojem inspirací pro další instituce, které hledají způsoby, jak propojit vzdělávání s potřebami moderního pracovního trhu, jsou klíčem k úspěchu a příležitostí k obohacení procesu vzdělávání a přípravy na úspěšnou kariéru v jakýchkoliv oborech,“ prohlásil Zelenka.

Trutnovská průmyslovka navíc obdržela cenu za třetí místo v soutěži Stánek roku 2023, v němž soupeřily stánky na výstavách středních škol a zaměstnavatelů.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hospodářská komora a SPŠ Trutnov