Pondělí

27. května 2024

Nyní

19°

Zítra

19°

Svátek má

První ranní vlak do Libče a zpět skončil, nebyl o něj zájem

11. 12. 2023

page.Name
První ranní pár vlaků městské vlakové linky na trase Trutnov hlavní nádraží - Libeč a zpět od neděle nejezdí. Skončil pro malý zájem cestujících. Informaci potvrdila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Přidáním šestnácti nových spojů chtěla radnice lidem umožnit dostat se z Libče a Poříčí do centra města rychleji. Polská ulice je totiž přetížená automobilovou dopravou a často se v ní ve směru od Poříčí do středu Trutnova tvoří kolony. O první ranní pár vlaků byl ale zájem minimálním. „Jde o spoj v 5:02 do Libče a v 5:21 z Libče. Ruší se proto, že nebyl využívané,“ oznámila Dědková.

Ostatní spoje ale zůstávají. Nový jízdní řád platný od neděle přinesl pro Trutnovany spíš drobné úpravy. Například u vlakové dopravy spoj s odjezdem z Hradce Králové v 15:14 z důvodu nízkého využití v úseku Jaroměř - Česká Skalice skončí v Jaroměři. „Dále bude pokračovat pouze v pátek, a to až do Trutnova (příjezd 16:39). Vytvoří tak kapacitní posilu stávajícího spoje s odjezdem v 15:04 z Hradce Králové,“ uvedl na webových stránkách Královéhradecký kraj, který zajišťuje regionální dopravu.

U autobusové dopravy dochází na lince 401 ke zrušení obsluhy nevyužívané zastávky Hornický skanzen v Žacléři. Z důvodu nízkého využití (pod jednu osobu za den) je zrušen na lince 408 spoj 3:50 Trutnov - Adršpach v úseku Trutnov – Radvanice.

Na lince 410 je nově veden spoj v 7:15 z Trutnova do Hradce Králové. „Dosud byl spoj veden do Prahy, nicméně z důvodu náhrady rušených spojů od Jilemnice do Hradce Králové a z Pece pod Sněžkou do Hradce Králové je tento spoj přesměrován do krajského města,“ upřesnil Královéhradecký kraj.

Na základě podnětu cestujících došlo na trase Hostinné - Čermná k úpravě odjezdu spojů ve 14:56 a 15:55 o pět až deset minut tak, aby v Chotěvicích byla návaznost od Trutnova do Čermné. „Nově lze odpoledne cestovat z Trutnova ve 14:40 a 15:48 s přestupem do Čermné,“ upozornil kraj na svém webu.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek