Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Silvestrovské veselí i s ohňostrojem bude na Bojišti

29. 12. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Konec roku 2023 se v Trutnově ponese ve znamení programu pro celou rodinu v nově zrekonstruovaném areálu na Bojišti, který bude bez vstupného. Lidé se mohou těšit na promítání filmů, fireshow, opékání buřtů, dýdžeje a především na půlnoční ohňostroj.

Konec roku 2023 se v Trutnově ponese ve znamení programu pro celou rodinu v nově zrekonstruovaném areálu na Bojišti, který bude bez vstupného. Lidé se mohou těšit na promítání filmů, fireshow, opékání buřtů, dýdžeje a především na půlnoční ohňostroj. 

Od 17 hodin je na programu dětské filmové představení Krakonoš a lyžníci. Ve 21:00 se lidé mohou těšit na promítání české komedie Oldřicha Lipského Limonádový Joe aneb Koňská opera. Následovat bude ve 23:00 fireshow s hudebním a obrazovým doprovodem a oslavy vyvrcholí ohňostrojem přesně ve 23:45

Mezi jednotlivými body programu bude až do 01:00 hrát Dj Don Hobliňon. Po celou dobu mohou návštěvníci opékat buřty, zahřát se horkými nápoji či ochutnat silvestrovské menu. Připraveno bude i šampaňské.

Oslavy konce roku pro město Trutnov pořádá Bojiště, s. r. o. ve spolupráci se společenským centrem UFFO.

Ministr vnitra Vít Rakušan adresoval ve středu žádost organizátorům i občanům, v reakci na nedávné tragické události v Praze, aby upustili od pořádání ohňostrojů. Vedení města Trutnova se však rozhodlo, že program na Bojišti rušit nebude.

„Vyjádřit soustrast tím, že se vzdáme několika minut zábavy, mi přijde jako prázdné gesto. Vhodnějším uctěním památky zesnulých obou tragických událostí by podle mě bylo, pokud bychom se alespoň na pár dní k sobě dokázali chovat o něco laskavěji a odložili nenávist. Příchod nového roku je odedávna symbolem nového začátku. Přivítejme ho společně na trutnovském Bojišti v naději, že bude o něco lepší než ten letošní. I zde můžeme vzpomenout a vyjádřit soustrast například zapálením svíčky. Věřím, že sdílené prožitky jsou správnou cestou tímto směrem. Zrušení ohňostroje není řešení a jsem rád, že tuto filozofii s námi sdílí i řada dalších měst,“ uvedl starosta Trutnova Michal Rosa.