Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Srny došly při noční procházce až před městský úřad

7. 12. 2023

page.Name
Neobvyklý pohled se naskytl dnes ve tři ráno obsluze městského kamerového systému. V centru Trutnova, na Slovanském náměstí před městským úřadem se totiž procházely srny. Video z nevšední zvířecí návštěvy se okamžitě zařadilo mezi nejsledovanější trutnovské příspěvky dne na sociální síti Facebook.

Dvě srny přišly Jihoslovanskou ulicí. Promenádovaly se po Slovanském náměstí, bez povšimnutí prošly okolo Ocelového lva sochaře Michala Gabriela a podél vchodu do služebny městské policie odkráčely Slezskou ulicí. Z dosahu kamer pak zmizely pod stromy nad Dračí uličkou.

„Prostě přišly od lesoparku před úřad, zkontrolovaly, zda mají řidiči zaplacené parkované a zase odkráčely,“ smál se videozáběrům kuriózní návštěvy velitel strážníků Radek Svoboda.

S vážnou tváří ale potvrdil, že divoká zvěř skutečně mnohdy dojde až do hustě osídlených částí Trutnova. „Někteří strážníci viděli, že srny chodí ke kontejnerům, zřejmě kvůli žrádlu. Běžně pomáháme vyprostit srny uvízlé v plotech u rodinných domů,“ řekl.

V historickém jádru města ale ani srny nebyly úplnou zvířecí výjimkou. „Jednu dobu chodila na Krakonošovo náměstí pravidelně liška. Proběhla se tam a zase mazala zpátky k lesoparku. Občas tam přihopsají zajíci. Bývá to ale jen v nočních hodinách, kdy je město v klidu a lidé spí,“ upřesnil Radek Svoboda.

Strážníci v takových případech postupují velmi obezřetně. Pokud je to jen trochu možné, snaží se spíš nezasahovat a nechat zvěř, aby v klidu odešla sama zpět do přírody. „Nechceme zvířata vyplašit. Mohla by při útěku vběhnout před auta a došlo by ke zbytečným nehodám,“ dodal velitel městské policie.

Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Městská policie Trutnov