Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Struha je otevřená, první část lávky se povedlo upevnit dřív

8. 12. 2023

Struha je otevřená, první část lávky se povedlo upevnit dřív 10 snímků
Už dnes odpoledne skončila úplná uzavírka trutnovské ulice Na Struze. Technici proti předpokladům o čtyři dny dřív upevnili konstrukci nové lávky, která silnici překlenuje.

Hlavní průtah městem měl být zavřený až do úterý 12. prosince. Už při středečním usazování ocelové konstrukce nové lávky ale stavbaři naznačovali, že práce postupují velmi dobře.

„Instalaci první části lávky a demontáž provizorní podpůrné konstrukce se podařilo provést rychleji,“ potvrdila dnes odpoledne mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Díky tomu během odpoledne demontovali dělníci přechodné dopravní značení. Krátce po 17. hodině silnici zprovoznili a nyní už je plně průjezdná. „Bez snížené rychlosti a místem projedou i nákladní vozy,“ upřesnila Dědková.

Zhruba 24 metrů dlouhou a 17 tun těžkou ocelovou kostru přivezli dopravci v úterý ráno ze Stráže pod Ralskem, kde ji vyrobila firma Aerolux. Z korby nákladního auta ji na připravené betonové piloty v ulici Na Struze umístil speciální jeřáb. Usazení trvalo zhruba hodinu. Technici pak v dalších dnech odstranili podpěrné konstrukce a vše, co nemusí být pod lávkou aby nic nepřekáželo dopravě.

Druhá část lávky bude usazena na jaře. „Dovezeme druhou část konstrukce, usadí se a pak bude opět asi na čtrnáct dnů silnice uzavřená, protože bude potřeba vylít mostovku, nanosit skla, udělat střechu a dokompletovat celou lávku,“ vysvětlil David Jelínek z odboru rozvoje města.

Výměna 45 metrů dlouhé lávky pro pěší a cyklisty, která překlenuje a spojuje centrum Trutnova s Kryblicí, bude dokončená v příštím roce. Vyjde na téměř 29 milionů korun. Trutnov na ni získal dotaci přes 24 milionů korun.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek