Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

21°

Svátek má

V Uffu začaly adventní trhy, vánoční vypuknou na náměstí zítra

14. 12. 2023

V Uffu začaly adventní trhy, vánoční vypuknou na náměstí zítra 37 snímků
Máte rádi předvánoční nakupování a adventní atmosféru? Ode dneška si ji můžete v Trutnově užívat plnými doušky. V Uffu dnes ráno začaly tradiční adventní trhy. Zítra se navíc otevřou vánoční trhy na Krakonošově náměstí.

Trhy v Uffu jsou podle tradice především setkáním s řemeslem, dobrými nápady a zajímavými výrobky. Je možnost vybírat si z keramiky, výrobků ze skla, i ze dřeva, autorského oděvu a jeho doplňků, šperků, dárků z pedigu nebo krajky. V nabídce prodejců jsou i vánoční ozdoby, perníky, čaje a koření, víno či medovina.

„Budeme rádi, když lidé přijdou a využijí adventní trhy pro svoji inspiraci, vyberou si dárek nebo dekoraci, která doplní sváteční náladu jejich domova,“ láká do Uffa ředitel Libor Kasík.

Páteční odpoledne od 14 do 16 hodin před Uffem zpestří akce nazvaná Se starostou na svařák. Konec roku je vhodný pro rekapitulaci a bilancování a pokud už nemáte chuť nic řešit, můžeme se alespoň pozdravit a popřát si klidné svátky a šťastný nový rok. Zastavte se, budu se na vás těšit,“ zve trutnovský starosta Michal Rosa.

Vánoční trhy na Krakonošově náměstí, které začnou zítra, doplní kromě obvyklého sortimentu také kulturní program. Na každý den je připravený jeden koncert. Například v pátek od 16 hodin bude hrát kapela Martin Láska & Band, v sobotu od 16.30 Karel Gott revival band a v neděli dopoledne Krakonoška.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová