Pátek

19. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

ČEZ po havárii na horkovodu obnovil dodávku tepla do celé soustavy

5. 10. 2023

page.Name
Společnost ČEZ Teplárenská dnes odpoledne v Bohuslavicích na Trutnovsku dokončila opravu havárie horkovodu a obnovila dodávky tepla do celé soustavy. Topná sezona na horkovodu z elektráren Poříčí začala ve středu, ale kvůli havárii byly zatím bez tepla obce Bohuslavice, Suchovršice, Adamov a město Úpice. ČTK to řekla regionální mluvčí skupiny ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

Příčinou havárie byla netěsnost na hlavním horkovodním potrubí pod komunikací v Bohuslavicích. Dodávky tepla v Trutnově, Mladých Bukách, Horním Maršově a v dalších obcích porucha neomezila.

Středeční zahájení topné sezony na Trutnovsku bylo o 19 dní později než loni, kdy se začalo topit 15. září. Předloni topná sezona začala již 1. září. Na výše a severněji položeném Trutnovsku začíná topná sezona v Královéhradeckém kraji nejdříve.

Hlavním zdrojem tepla na Trutnovsku je uhlí a biomasu spalující elektrárna Poříčí u Trutnova. Sezonu ČEZ Teplárenská spolu s Poříčím ve středu zahájila také ve Vrchlabí, kde má plynové kotelny. Teplárna ve Dvoře Králové na Trutnovsku, která také patří do skupiny ČEZ, zahájí sezonu v pátek. ČEZ dodává na Trutnovsku teplo 15.600 domácnostem.

Společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové, která dodává v krajském městě teplo do 24.000 domácností, topnou sezonu zatím nezahájila. Hradecká firma je největším dodavatelem tepla v kraji, nakupuje ho od společnosti Elektrárny Opatovice.

Teplárny sezonu zahajují, když dva dny po sobě průměrná teplota nepřesáhne 13 stupňů Celsia a podle vývoje počasí nelze následující den očekávat zvýšení průměrné teploty nad tuto hodnotu.

Ceny tepla teplárny v Trutnově ani v Hradci Králové se zahájením topné sezony nemění. Ke změnám cen firmy obvykle přistupují od 1. ledna, ceny na rok 2024 zatím neoznámily.

ČTK