Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

ČEZ zahájil na Trutnovsku topnou sezonu, část soustavy má poruchu

4. 10. 2023

page.Name
Společnost ČEZ Teplárenská dnes na Trutnovsku zahájila topnou sezonu. Stalo se tak o 19 dní později než loni, kdy se začalo topit 15. září. Předloni topná sezona začala již 1. září, uvedla mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárka Lapáčková Beránková. Již první den dodávky musela firma řešit netěsnost na hlavním horkovodním potrubí pod komunikací v obci Bohuslavice.

Kvůli opravě bude dodávka tepla a teplé vody přerušena do čtvrtečních 18:00 v obcích Bohuslavice, Suchovršice, Adamov a městě Úpice, uvedla firma na webu.

Na výše a severněji položeném Trutnovsku začíná topná sezona v Královéhradeckém kraji nejdříve. Hlavním zdrojem tepla na Trutnovsku je uhlí a biomasu spalující elektrárna Poříčí u Trutnova. Z ní proudí teplo vedle Trutnova i do podkrkonošských Mladých Buků, Horního Maršova, Janských Lázní, Bohuslavic, Suchovršic, Úpice, Radvanic a Svobody nad Úpou. Sezonu ČEZ Teplárenská spolu s Poříčím dnes zahájila také ve Vrchlabí.

Teplárna ve Dvoře Králové na Trutnovsku, která také patří do skupiny ČEZ, vytápět zatím nezačala. ČEZ dodává na Trutnovsku teplo 15.600 domácnostem.

Společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové, která dodává v krajském městě teplo do 24.000 domácností, topnou sezonu zatím nezahájila. "Vzhledem k vývoji počasí zatím v nejbližších dnech zahájení sezony nepředpokládáme. Na zahájení dodávek jsme ale plně připraveni," řekl ČTK ředitel Tepelného hospodářství Jiří Seidler. Hradecká firma je největším dodavatelem tepla v kraji, nakupuje jej od společnosti Elektrárny Opatovice.

Teplárny sezonu zahajují, když dva dny po sobě průměrná teplota nepřesáhne 13 stupňů Celsia a podle vývoje počasí nelze následující den očekávat zvýšení průměrné teploty nad tuto hodnotu.

Ceny tepla teplárny v Trutnově ani v Hradci Králové se zahájením topné sezony nemění. Ke změnám cen firmy obvykle přistupují od 1. ledna, ceny na rok 2024 zatím neoznámily.

ČTK