Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Modeláři zvou na tradiční výstavu, domácí ukáží vylepšené kolejiště

24. 10. 2023

page.Name
O podzimní prázdniny prodloužený víkend bude podle tradice opět patřit železničním modelářům. V tělocvičně Základní školy Rudolfa Frimla vystaví na čtyři dny kolejiště všech velikostí. Čtyřdenní expozice začne ve čtvrtek.

Jak bývá zvykem, jen z nejatraktivnějších kolejišť představí domácí modeláře. Velké „elko“ o rozměrech zhruba 9 krát 6 metrů, po kterém jezdí přes padesát vlakových souprav, ale bude vylepšené. „Zvětšili jsme ho asi o tři metry. Ještě na něm před výstavou děláme poslední drobné úpravy,“ přiznává Jiří Novotný, předseda Klubu železničních modelářů Trutnov.

Návštěvníci se mohou těšit celkem na 15 kolejišť z celé republiky. Vystavovat budou nejen modeláři z Jičína, Hostinného nebo Pardubic, ale také čtyři spolky z Rakouska a Německa. „K vidění budou téměř všechny typy velikosti kolejišť, k tomu spousta rarit nebo sběratelských zajímavostí,“ říká Novotný.

Ve vitrínách budou k vidění miniaturních parních, motorových či elektrických lokomotiv, osobní a nákladní vozy, a rovněž vzorky firemních výrobků. Součástí výstavy budou i prezentační a prodejní stánky s modelářským sortimentem, a také dětská dílna. „Před halou se nejmenší návštěvníci mohou svézt dětským vláčkem,“ předseda klubu.

Výstava bude přístupná od čtvrtka do neděle, vždy od 9.30 do 18 hodin. V neděli potrvá pouze do 16 hodin. Akci společně pořádají Klub železničních modelářů a Středisko volného času Trutnov.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek