Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Jak trutnovští školáci cestují za hranice a natočili film

23. 10. 2023 Komerční sdělení

page.Name
MontErasmus 2023 je akce ve Společenském centru UFFO, kterou ve středu 25. října pořádá ZŠ Náchodská (sekce Montessori Trutnov) a která je určena školám i široké veřejnosti.

Co můžete od spojení trutnovské Montessori a zahraničních výjezdů v rámci programu Erasmus+ očekávat? V každém případě inspirace, co vše je možné i na základní škole. Děti z třetího trojročí trutnovské základní školy vycestovaly na tři měsíční pobyty do zahraničí a rády by vám promítly svůj žákovský film.

Těšit se můžete na ochutnávku různých kulturních zajímavostí či vzdělávacích přístupů v zahraničních školách i mimo ně i na vlastní pohled našich cestovatelů. K příjemnému dopoledni přispěje evropskými písněmi spolek NaŽďár, vernisáž fotografií, ukázka modrotisku a výborné předobedové občerstvení. Přijďte se podívat či inspirovat! Těšíme se na vás!

A jak to vidí děti?

Co se ti nejvíce líbilo v turecké škole?
Líbila se mi spolupráce s tureckými žáky, ale zároveň se mi nelíbila jejich nesamostatnost. Líbilo se mi, že když jsme spolupracovali, tak jsme mluvili anglicky. Prostředí pro farmu mají pěkné, ale nevšimla jsem si jejich nadšení pro to ji tvořit. (žákyně třetího trojročí) 

Co by ti přišlo dobře z toho, co jsi zažil v Německu, aby se zavedlo iu nás?
Bavilo mě to, že jsme tam měli kolem sebe větší prostory a volno. Užíval jsem si snídani ve stylu švédských stolů. (žák třetího trojročí)

Jaký by měl být ideální vztah mezi dětmi a průvodci/učitelé?
Dítě by mělo mít důvěru v průvodce, nebát se říct o pomoc. Průvodce by měl být oporou pro dítě. (žákyně třetího trojročí)

Jaký je tvůj názor na možnost vycestování do zahraničí ve tvém věku?
Myslím si, že je to skvělá příležitost, kterou bych chtěl každému doporučit. Je fajn poznávat nové lidi, zvyky a mluvit v angličtině. (žák třetího trojročí)